Cibona predvođena Markotom nakon dva produžetka svladala Metalac

Iz Doma Dražena Petrovića:Marija Pastuović • nedjelja, 30.11.2014.

Odlično nadigravanje imali su priliku vidjeti ljubitelji košarke u Košarkaškom centru Dražen Petrović, a pobijedila je domaća momčad s rezultatom 93:91. Izjednačena i sjajna borba donijela je preokrete i dvoje produžetke…

U utakmici desetog kola regionalne lige Cibona je na svom parketu ugostila devetoplasiranog Metalca i nanijela mu šesti poraz. Imali su Zagrepčani uvodno vodstvo, a u 5. minuti Marko Ljubičić bio je precizan pri šutu za tri poena i prednost 12:9. Uslijedile su izjednačene minute, a krajem prve četvrtine Vukovi dobre reakcije u obrani pretvorili u prednost od osam poena (25:17) krajem prve dionice igre.

Nastavak je tricom otvorio raspoloženi Đorđe Majstorović, a potom je i zakucao za smanjenje zaostatka na tri poena, a Slaven Rimac pozvao je minutu odmora. Na terenu mu je odgovorio Ante Žižić ne dozvolivši suparniku da preuzme vodstvo. Ipak, u 16. minuti Slobodan Dunđerski uspješan je bio pri šutu za tri poena priuštivši svojoj momčadi minimalnu prednost, a rezultat je na poluvremenu bio neriješen (34:34).

U trećoj četvrtini vodstvo je uglavnom imala domaća ekipa, a tri poena više imali su i nakon odigranih 30 minuta.

Početne dvije minute zadnje četvrtine rezultirale su serijom 12:2 za gostujuću momčad, koju je prevodio Marko Jošilo s tri uzastopne trice, a pridružio mu se Nikola Malešević s jednom. U istom razdoblju Cibona je upisala dva poena, a Rimac je zatražio time-out. Uslijedila je dobra reakcija domaćina, koji su iskoristili suparničke greške i preuzeli vodstvo u 36. minuti (67:66). Do isteka 40 minute izjednačena borba donijela je i izjednačen rezultat koji je odveo susret u produžetke.

Imali su Valjevčani prednost, Rimčevi igrači hvatali su priključak, a Ivan Siriščević i Marin Rozić s po jednom tricom u ključnim trenucima ostavili su svoju ekipu u igri. Teren je zbog pete osobne moram napustiti Marko Jagodić-Kuridža, dok je s druge strane iz istoga razloga nedostajao Jošilo. Nakon što su obje momčadi propustile prilike koje su imale za slavlje, rezultat je ponovno bio izjednačen (79:79).

Vukovi su ostali zbog petog prekršaja i bez Jure Lalića u drugom produžetku. Susret je konačno riješen kada je Damir Markota bio uspješan pri šutu za tri poena i rezultat 92:89, 35 sekundi prije kraja. Vladimir Đokić pozvao je time-out, ali njegova momčad nije uspjela nadoknaditi zaostatak.

Markota je s 21 poenom do četvrte pobjede predvodio svoju momčad, dok je s druge strane najučinkovitiji bio Malešević s 19 poena.

• Obrisan korisnik30.11.2014. u 23:47
    8 izgubljenih lopti, šut 20%, krive i netočne procijene, obrana tradicionalno smiješna... da nije bilo većine od toga nebi on trebao "povlačiti" u ključnim trenucima!!!
  • Obrisan korisnik30.11.2014. u 23:23
    Blass je povukao u kljucnim trenucima zajedno s Markotom...Tak da ne znam cemu pljuvanje..Kod Blassa je u veicini slucajeva samo stvar motivacije ;)
  • Obrisan korisnik30.11.2014. u 22:45
    zanimljivo i nekvalitetno, Metalac me ugodno iznenadio što se nebi moglo reći za Luztove ili kako se vec zove komentare na SK-u pa sam odgledao bez tona, Cibona se mora riješiti Blessa, ovo što on igra nikome ne koristi a košta, to može odigrati i Kus kojeg takodjer plaćaju da gleda tekme
  • narada10830.11.2014. u 20:06
    too Šveđo, zato su te doveli, da pomažeš kad je gusto. (btw još su gosti imali šut za poravnanje u zadnjem napadu, i to dvaput) Nadam se da ćete još dodati gore statistiku, jer Blassov double- double jer vrjedan spominjanja. ukupno timskih 26 asista, Cibona je igrala košarku.