Davor Kovačević • ponedjeljak, 01.12.2014.

Osam utakmica odigrano je tijekom nedjelje u NBA ligi, a u derbijima su uvjerljive pobjede odnijeli Chicago Bullsi nad Brooklyn Netskima, kao i San Antonio Spursi protiv Celticsa. Uspješan je bio i Miami u Madison Square Gardenu, a Kobe Bryant nastavio je nizati rekorde, pa je tako premašio brojku od 6000 asistencija, ali i upisao svoj 20. triple-double u karijeri u pobjedi Lakersa.

Bogdanović prvo ime u lošoj predstavi Brooklyna

Premalo raspoloženih igrača i fantastični dvojac Gasol-Butler bili su razlozi poraza Brooklyn Netsa. Chicago je nosio spomenuti dvojac do pobjede sa 102:84, a osim po rezultatu utakmica će biti zapamćena i po učinku Kevina Garnetta koji se s 1341 odigranom utakmicom izjednačio na šestom mjestu ljestvice s Jasonom Kiddom.

Bullsi su iz početnog minusa 6:12 brzo stigli do 23:15, povisili i na deset, uredno to održavali u trećoj četvrtini, da bi u posljednjih 12 minuta ta pobjeda postala vrlo uvjerljiva.

Bojan Bogdanović bio je najbolji pojedinac Brooklyna i za 31 minutu je stigao do 13 poena (6/12), pet skokova i dvije asistencije. Kod Bullsa, pak, u odličnom izdanju su bili Gasol i Butler, prvi je ubacio 25 poena i skupio 13 poena,dok je Butler postigao 26 poena.

“Mislim da su me sugirači pronalazili u odličnim pozicijama za koš. Samo nastojim raditi ono što pomaže mojoj momčadi. Zabijanje, branjenje, što god. Ja sam samo pobjednik, ne brinem za statistiku“, rekao je Butler

Spursi slomili Celticse u posljednoj četvrtini, Bryantov triple-double

Los Angeles Lakersi uspjeli su prekinuti niz od četiri poraza i tek su kroz produžetke svladali Toronto sa 129:122. Najveće zasluge za to imao je Kobe Bryant koji je upisao svoj 20. triple-double u karijeri, a uz to je postao prvi igrač koji u karijeri ima najmanje 6000 asistencija i 30 000 koševa.

“Samo sam se trudio igrati kako treba. Razlika je u tome kada ostali pogađaju, olakšavaju meni posao i ja ne moram forsirati“, rekao je junak Bryant, a skoro je mogao postati i tragičar.

Naime, Lakersi su kroz utakmicu imali i više dvozamenkastih prednosti (54:44, 73:63), no Raptorsi su se vratili u utakmicu i u zanimljivoj završnici 45 sekundi prije kraja poveli sa 109:108. Bryant je dobio dva slobodna bacanja deset sekundi kasnije, no bio je precizan samo jednom. Toronto je napravio prekršaj u napadu i ponudio Bryantu ono što valjda najviše voli, sa sirenom zabiti za pobjedu, ali blokirao ga je Valančiunas i otišlo se u dodatnih pet minute gdje su bolje odigrali Lakersi.

Bryant je završio s 31 poenom (11/24), 12 asistencija i 11 skokova, a pratili su ga Young s 20 i Boozer s 18 poena. Kod gostiju je najbolji bio Lowry s 29 poena, Ross je ubacio 20, a Vasquez i Williams po 19.

Zvučna utakmica igrala se i u Bostonu gdje je domaćin ugostio zahuktali San Antonio. Utakmica je opravdala epitet derbija, sve do posljednje četvrtine kojom su Spursi prohujali do pobjede sa 111:89.

Prva četvrtina pripala je Spursima, druga Celticsima koji su na odmoru imali 49:45. Do kraja treće četvrtine San Antonio je okrenuo vodstvo u svoju korist i poveo s 78:73, a onda su u posljednjoj četvrtini velikom serijom Spursi ostvarili visoku pobjedu.

Do slavlja su goste predvodili D. Green s 18 poena, Diaw s 15, Duncan s 14. Za domaćine je J. Green ubacio 16, Turner je dodao 12.

Vratili se Anthony i Wade, Memphis i Golden State nastavili pobjedničku seriju

Miami Heat je dočekao povratak Dwaynea Wadea koji je odmah pokazao koliko znači ovoj momčadi. Wade je s 27 poena predvodio Miami do pobjede sa 86:79 kod New Yorka.

“Što se mene tiče, posljednja četvrtina je jedino gdje mogu biti sebičan“, rekao je Wade.

I Knicksi su dočekali povratak svoje zvijezde, Carmelo Anthony vratio se nakon dvije utakmice izbivanja i s 31 poenom predvodio njujoršku momčad.

“Ako mogu, mogu. To je moj način razmišljanja“.

New York je bio u zaostatku 16 koševa tijekom druge četvrtine (21:37), bio je i na -2 (77:79) u posljednjim trenucima, no Bosheva trica, koji je završio na 20 poena, je bila ključ.

Memphis je u Kaliforniji nastavio svoju seriju pobjeda. Svoju petu za redom ostvario je kod Sacramenta s 97:85.

U drugoj četvrtini Griezzlisi su imali i 21 koš viška (51:30), no Kingsi su se vratili u utakmicu, bili na -3 (76:79) u posljednjoj četvrtini, no s jednom tricom u utakmici pobijediti se nije moglo.

“Mislim da svatko dolazi na treninge s mišlju da budemo ekipa kakva želimo biti“, izjavio je Gasol, strijelac 18 poena za Memphis.

Uz Gasola, Griezzliese je nosio Randolph s 22 poena i 12 skokova, dok su za domaćine najviše postigli Gay 20 poena, McLemore 18, a odličan je bio Evans koji je uz 16 poena skupio i 20 skokova, od kojih je devet bilo u napadu.

Osim manjih problema u prvoj četvrtini, Golden State nije imao većih na gostovanju kod Detroita. Iz početnog minusa od osam koševa (10:18), Warriorsi su na poluvremenu imali 53:40, kasnije digli to i preko 20 što im je bilo dovoljno za konačnih 104:93. Do devete pobjede u nizu goste je predvodio Green s 20 poena, Curry je dodao 16 poena i deset asistencija, a Thompson 15 poena. Kod Detroita se istaknuo Caldwell-Pope s 23 poena, jednako kao i Jennings s jednim manje.

Nakon pet neuspjeha, Orlando je našao žrtvu. Bili su to Phoenix Sunsi koji su na domaćem terenu upisali poraz s 90:93. Gosti su imali komfornu siutaciju u posljednjih 12 minuta, vodili su 74:58, a Phoenix je dvije sekunde prije kraja došao na samo -1 (90:91), no za preokret nije bilo vremena. Harris s 21 poenom i Vučević s 18 bili su najbolji pojedinci Orlanda, dok su s druge strane to bili G. Dragić s 22 poena i Markieff Morris s 18.

Lošu večer protiv Memphisa brzo su zaboravili košarkaši Portlanda koji su na vlastitom parketu svladali Minnesotu sa 107:93. Kada su koncem druge četvrtine prešli u vodstvo Blazersi ga do kraja nisu ispuštali i bez većih problema stigli su do pobjede u koju je 26 poena i 15 skokova ugradio Aldridge, dok je Matthews dodao 23. Dobru večer kod Wolvesa imao je Muhammad s 28 poena, a Williams je ubacio 21.

• Obrisan korisnik01.12.2014. u 17:53
    Hoće li više Bruklin žvake pobjediti pa da Bogdanović konačno bude najbolji i u pobjedi.Jebeš najboljeg koji stalno gubi.