MAXtv Prva liga, 17. kolo, 01.12.2014, 18:00 h, Stadion na Kantridi, gledatelja: 4000
Osijek

Branimir Korać • ponedjeljak, 01.12.2014.

Rijeka je stigla do nove prvenstvene pobjede svladavši na svom travnjaku Osijek s 2:1. U zanimljivom dvoboju Osječani na kraju mogu biti nezadovoljni konačnim rezultatom jer su vrlo lako mogli do boda...

Praktički tijekom cijelog ponedjeljka u zraku je bilo pitanje hoće li uopće biti utakmice na Kantridi. Kiša je natopila teren i činilo se da neće biti ništa od utakmice, međutim nekih dva sata prije početka susreta kiša je prestala i voda se uspjela povući. Travnjak je, naravno bio težak, ali opet ne i nemoguć za igru. U konačnici Riječani su uspjeli uzeti sva tri boda, slavili su s 2:1, no kako su oni bili bolji u prvom, Osijek je bio bolji u drugom dijelu i nije bio daleko od poravnanja.

Počelo je odlično za domaćina koji je poveo već u 12. minuti. Jajalo je izveo slobodni udarac, utrčao je Miral Samardžić i glavom zakucao loptu u mrežu.

Rijeka je bila bolji protivnik u prvom poluvremenu i na polovici prvog dijela bila je na korak do povećanja vodstva. Pucao je Andrej Kramarić s 20-ak metara, no lopta je pogodila gredu.

Do kraja prvog poluvremena nevjerojatan promašaj upisao je Krstanović koji je pogodio vratnicu s metra udaljenosti.

Osječani su ambicioznije krenuli u drugo poluvrijeme i u 47. minuti tražili su kazneni udarac. Iz okreta je pucao Glavaš, Mitrović je igrao rukom, ali sudac Strukan pokazao je da se igra nastavi.

Nakon točno sat vremena igre Rijeka je povećala vodstvo. Močinić je ubacio s desne strane, a Moises s druge stative bez problema zabija.

I kada se činilo da će domaćin mirno privesti susret kraju, gosti su stigli do smanjenja vodstva. Vargić je vrlo loše izboksao loptu, praktički ju je odbio na nogu Jonjića i ona se odbija u gol.

Puno opasniji bili su gosti do kraja susreta, Rijeka je jako pala i to su propustili kazniti Šorša i Barišić prije svih.

Ostalo je 2:1, no Matjaž Kek nije izgledao zadovoljno, posebno nije mogao biti nakon skromnog drugog poluvremena.

• Obrisan korisnik02.12.2014. u 05:57
    Kako to??? Ovi dolje tvrde da je Osijek dinamo IV. Suđenje ne bi trebalo bit problem.
  • špilmaher01.12.2014. u 22:14
    Što je to sa ovim izvještajima s utakmica već duže vrijeme, pa domaća zadaća bi bila da se na vrhu ispod rezultata napišu bar strijelci golova iz čega se odmah vidi i kretanje rezultata, a ne da moramo tražiti u tekstu. Druga stvar - broj gledatelja? Već jako, jako dugo toga u izvještajima nema... [više na forumu]
    špilmaher
  • Obrisan korisnik01.12.2014. u 22:10
    osijek je puno bolja ekipa, nego to rezultati pokazuju. Da, jako puno losih sudackih odluka. Al glavni problem je-nesposobna uprava!!!
  • Obrisan korisnik01.12.2014. u 21:06
    sramota šta se radi Osijeku iz kola u kolo... Da je suđenje bilo kakvo je trebalo biti, 5 mjesto minimum.. Ova ekipa zaslužuje bolji plasman.. dečki sretno dalje, samo Osijek !!!
  • Cayetano01.12.2014. u 20:52
    Mislim da se najviše namučio sudac, ali ajde, navikli smo...