Branimir Korać • srijeda, 03.12.2014.

Madridski Real prvi je sudionik osmine finala Kupa kralja. Osim druge glatke pobjede Real Madrida, odigrana su još četiri prva susreta šesnaestine finala, a najbliže prolazu stigao je Espanyol...

Alaves - Espanyol 0:2

Nogometaši Espanyola stigli su do pobjede u prvom susretu šesnaestine finala Kupa kralja protiv Alavesa. Na gostovanju kod člana Segunde upisali su pobjedu 2:0 zahvaljujući golovima Christiana Stuanija i tako napravili veliki korak prema prolasku u osminu finala.

Nakon što je Manuel Lanzarote bio neprecizan u otvaranju susreta, Espanyol je stigao do pogotka u 36. minuti. Victor Alvarez dobro je prebacio obranu domaćin, pronašao Stuanija koji pogađa bliži kut za vodstvo.

U drugom dijelu Alaves je nakon sat vremena zaprijetio preko Marca Sangallija, nije uspio poravnati, a onda je u sudačkoj nadoknadi značajno smanjio šanse za prolaz.

U posljednjim sekundama susreta Lanzarote je ubacio iz slobodnog udarca, Stuani nadskočio obranu domaćina i glavom poslao loptu u mrežu za velikih 2:0 uoči uzvrata u Barceloni.

Alcoyano - Athletic Bilbao 1:1

Athletic Bilbao u sudačkoj nadoknadi izvukao je remi na gostovanju kod Alcoyana. Domaćin je vodio s 1:0 do posljednjih trenutaka susreta, no nije uspio zadržati minimalnu prednost i sada će imati dosta težak posao u Baskiji.

Gosti su očekivano preuzeli kontrolu nad igrom u početnoj fazi susreta, međutim nakon pola sata našli su se u zaostatku. Za veliko slavlje domaćina pobrinuo se Ferron koji je svladao Herrerina.

Pokušaji Athletica za poravnanje bili su neuspješni i umalo su se našli u velikom zaostatku, no Israel Jerez bio je za nekoliko centimetara neprecizan.

I umjesto da Alcoyano dođe do drugog pogotka, Athletic Bilbao je u završnici poravnao. Borja Viguera iskoristio je neodlučnost u domaćoj obrani i s ruba 16 metara pogodio suprotni kut za poravnanje i na kraju dobar rezultat za goste.

Real Madrid - Cornella 5:0

Madridski real odradio je posao protiv niželigaša Cornelle već u prvom susretu kada je slavio s 4:1 i uzvrat je bio samo formalnost. Carlo Ancelotti prilično je izmiješao sastav, no i takav Real Madrid glatko je slavio.

Otpor Cornelle slomljen je u 16. minuti kada je Isco krasno proigrao Jamesa Rodrigueza, a on prebacio vratara za vodstvo. S ovim golom Rodriguez je postao prvi igrač Real Madrida koji je ove sezone zabio u sva četiri natjecanja.

Neposredno prije pogotka, Cornella je propustila veliku priliku za vodstvo nakon što je Alvaro Arbeloa skrivio kazneni udarac. Pokušaj Xavija Boniqueta otišao je preko gola.

U 32. minuti domaćin je stigao do drugog pogotka. Ovaj put Isco i Rodriguez zamijenili su uloge, Kolumbijac je krasno proigrao Španjolca koji jednako efektno zabija za 2:0.

U sljedećoj minuti James postiže svoj deveti pogodak ove sezone i to nakon krasne asistencije Javiera Hernandeza. Chicharito je petom iz prve proigrao Rodrigueza, a ovaj s ruba kaznenog prostora lijepo podiže na 3:0.

U drugom poluvremenu Cornella je dotučena s još dva pogotka, u strijelce se upisao i Chicharito golom za 4:0 kao i povratnik nakon teške ozljede Jese Rodriguez.

Las Palmas - Celta 2:1, Valladolid - Elche 0:0

Celti ne ide niti u Kupu kralja gdje je samo nastavila loš niz iz prvenstva. Upisala je poraz kod Las Palmasa 2:1, no barem je uspjela doći do pogotka u gostima koji bi mogao biti ključan.

Gosti su imali posjed lopte na svojoj strani i bili bolji protivnik od početka, međutim Las Palmas je poveo i to u 23. minuti nakon prekida. Guzman je ubacio, Hernan najbolje reagirao u 16 metara i doveo Las Palmas u vodstvo.

U 69. minuti Sergi Gomez srušio je Hernana u 16 metara, isti igrač izveo je kazneni udarac, ali je pogodio gredu. Bez obzira na taj promašaj, domaćin nije pao i u 79. minuti stigao je do drugog pogotka. Iz kornera je ubacio Emmanuel Culio, a Marcelo Silva podignuo prednost.

Ipak, četiri minute kasnije Celta dolazi do vrijednog pogotka i to nakon što je Fabian Orellana srušen u kaznenom prostoru. S 11 metara precizan je bio Santi Mina.

Elche s Marijom Pašalićem svih 90 minuta na travnjaku remizirao je bez pogodaka na gostovanju u Valladolidu.