Josip Piršljin • srijeda, 03.12.2014.

Još tri putnika u osminu finala Coppa Italije poznato je nakon utakmica u srijedu. Udinese je prolaz izborio poslije 120 minuta borbe s Cesenom, a po 2:0 pobijedili su Atalanta i Empoli. Genoa će posebno pamtiti pogodak Empolijevog Gruzijca Mchedlidzea.

Atalanta je na svom Atleti Azzurri d'Italia stadionu ugostila drugoligaša Avellino i s rutinskih 2:0 prošla u osminu finala nacionalnog kupa. Plavo-crni su sve riješili već do 19. minute, a posebno je raspoložen bio napadač iz Gane Richmond Boakye.

Najprije je u 13. minuti primio loptu u sredini šesnaesterca i potom iz okreta pogodio donji desni kut vratara Frattalija. Šest minuta kasnije malobrojna publika u Bergamu vidjela je vrlo lijepu akciju domaćih nogometaša koja je rezultirala drugim pogotkom Boakyea što se pokazalo konačnim rezultatom.

Atalanta će se u osmini finala sučeliti s Fiorentinom na gostujućem terenu.

Istim rezultatom Empoli, koji je 13. na tablici Serie A, svladao je Genou koja je četvrtoplasirana. Momčad Maurizija Sarrija već je u četvrtoj minuti došla do vodstva nakon što je Laxalt udarcem s ruba šesnaesterca zabio Lamanni.

Domaći su s minimalnom prednošću otišli na predah, a pobjedu su potvrdili u 73. minuti poslije sjajnog pogotka Gruzijca Mchedlidze koji je loptu petom u zraku poslao u mrežu kluba iz Genove. Gasperiniju nije pomoglo niti ubacivanje Matrija i Pinille u nastavku, njegova je ekipa ispala iz Kupa. Empoli će se u daljnjoj fazi natjecanja susresti s Romom na Olimpicu.

U još jednom dvoboju prvoligaša Udinese je nakon produžetaka izbacio Cesenu. Nakon prvih 90 minuta bilo je 2:2, Cesena je povela preko Đurića, a domaći preokrenuli golovima Allana i Brune Fernandesa. U 55. minuti gosti izjednačuju za 2:2, strijelac je bio Succi, no ubrzo ostaju bez Volte koji je zaradio crveni karton.

Dvoboj je otišao u produžetke, a tamo se bolje snašao Udinese postigavši dva pogotka. U 99. minuti precizan je bio Evangelista, a poslije njega i Thereau, te je sastav Andreje Stramaccionija izborio susret osmine finala protiv Napolija.

U četvrtak se igraju preostale dvije utakmice četvrtog kola, Cagliari je domaćin Modeni, a Sampdoria dočekuje Bresciju.