Niko Rukavina • srijeda, 03.12.2014.

Chelsea je s uvjerljivih 3:0 bio bolji od gradskog rivala Tottenhama i zadržao je šest bodova prednosti ispred Manchester Cityja koji je s 4:1 bio bolji od Sunderlanda. Arsenal je do pobjede nad Southamptonom došao u 89. minut, a Jelavić je asistirao za Hull u remiju na Goodison Parku.

Chelsea prejak za Tottenham u londonskom derbiju

Mourinhovi izabranici s uvjerljivih 3:0 svladali su rivale sa sjevera Londona. Nakon prvog dijela Chelsea je vodio pogocima Hazarda i Drogbe, a u nastavku utakmice Remy je, pet minuta nakon što je zamijenio Drogbu, postavio konačni rezultat.

Obje ekipe istrčale su u 4-2-3-1 formaciji. Za domaćine u špici je započeo Drogba umjesto Coste koji nije mogao nastupiti zbog skupljenih pet žutih kartona. Za goste je u napadu započeo Kane. Upravo je Kane prvi za prijetio kad je s glavom u 8. minuti pogodio prečku Courtoisovog gola.

Prvi pogodak pao je u 19. minuti. Hazard je odigrao lijepi dupli pas s Drogbom i zabio iz blizine za vodstvo domaćina. Do novog pogotka na Stamford Bridgeu čekalo se tri minute. Oscar je izbacio Drogbu koji je u svojem stilu neobranjivo zakucao za 2:0.

Chelsea je kontrolirao utakmicu, gostima nije dozvoljavao previše prostora, a pobjedu je zapečatio Loic Remy u 73. kada je fintom izbacio Vertonghena i zabio za 3:0 svoje momčadi i nastavak stopostotnog učinka na Stamford Bridgeu.

Manchester City uvjerljivom igrom svladao Sunderland u gostima

Nakon što su za vikend izvukli bod protiv Chelsea na domaćem terenu, nogometašima Sunderlanda nisu uspjeli ostati neporaženi u utakmici protiv drugoplasiranog Manchester Cityja. Građani su slavili s uvjerljivih 4:1 uz nova dva pogotka prvog strijelca lige, Agüera.

Igralo se bez pretjeranih šansi sve do 19. minute kada je domaći napadač Wickham pobjegao gostujućoj obrani i poentirao za vodstvo Sunderlanda. Ipak, gosti su izjednačili dvije minute kasnije preko koga drugoga nego - Agüera - koji je sjajnim driblingom i neobranjivim udarcem donio svojoj momčadi izjednačenje.

Na povećanje vodstva Cityja čekalo se do 39. kada se Agüero ovaj put našao u ulozi asistenta Jovetiću koji s nekih 11 metara poentira za vodstvo gostiju.

U nastavku Građani su postigli još dva pogotka za konačnih 4:1. Prvi je Zabaleta u 55. zabio iskosa iz blizine na asistenciju Nasrija, a u 71. Agüero je zabio svoj drugi pogodak na utakmici, i 14. u prvenstvu, za potvrdu uvjerljive igre Manchester Cityja.

Arsenal u 89. do pobjede nad Southamptonom, Jelavić asistent za Hullov bod u Liverpoolu

Southampton je dugo držao drugu poziciju na ljestvici i slovio kao najveće iznenađenje lige. Međutim, ovo im je već treća uzastopna utakmica bez pobjede u kojoj su osvojili samo jedan bod. Doduše, igrali su protiv jakog Cityja (0:3) doma i večeras protiv Arsenala na Emiratesu kod kojeg su držali "nulu" sve do završnice utakmice.

Arsenal je bio puno bolja momčad na terenu, imali su na kraju 13 udarca više od gostiju, a Sveci su imali samo jedan udarac u okvir Martineza. Ipak, Arsenal je probio tvrdu gostujuću obranu tek u 89. kada je Sanchez s pet metara zabio na Ramseyjevo dodavanje.

Everton i Hull City odigrali su neodlučeno na Goodison Parku. Domaćini su došli do vodstva u 34. preko Lukakua, a izjednačio je lijepim pogotkom Aluko, na asistenciju bivšeg hrvatskog reprezentativca Jelavića koji je odigrao svih 90 minuta za goste.

• Obrisan korisnik04.12.2014. u 19:22
    Bilo bi fenomenalno, ali realno nemaju oni kadar za prva 4 mjesta. Kratka klupa. Nema veze, za EL se mogu boriti.
  • Obrisan korisnik04.12.2014. u 16:50
    Šteta za Southampton.
  • Obrisan korisnik04.12.2014. u 09:11
    Nadam se da će Čekićari iz Londona uhvatiti mjesto koje vodi u Europu na kraju sezone. Bilo bi ih super vidjeti u Ligi prvaka.
  • Obrisan korisnik04.12.2014. u 05:06
    Kao što sam rekao, oduzmi Tottenhamu Modrića i Balea i vraćaju se na mjesto gdje su se motali zadnjih 20-ak godina: klub sredine ljestvice.
  • Obrisan korisnik04.12.2014. u 00:06
    ako je ovo asist jelavića, onda ja imam nastup za dinamo jer sam prošao pored stadiona u tramvaju