Niko Rukavina • utorak, 02.12.2014.

U večerašnjim utakmicama 14. kola Premier lige, Manchester United došao je do četvrte uzastopne pobjede, a Liverpool je uspio slaviti na gostovanju kod posljednjeg Leicestera. Aston Villa je prekinula post od devet utakmica bez pobjede u Premier ligi.

Fellaini i Mata za četvrtu pobjedu Manchester Uniteda u nizu

Manchester United je do četvrte uzastopne pobjede došao svladavši Stoke na Old Traffordu s 2:1. Utakmica nije obilovala izrazitim šansama no igralo se dosta dinamično uz puno trke. Manchester je većinu vremena kontrolirao utakmicu i na kraju je zasluženo slavio.

Van Gaal je na teren poslao 4-3-1-2 formaciju. Na mjestu polušpice Herrera je zamijenio ozlijeđenog Di Mariju, a u špici napada Van Persieju je društvo pravio mladi Wilson. Prvu prigodu na utakmici propustio je Herrera na dodavanje Van Persieja.

U 21. minuti Herrera je centrirao, a Fellaini natrčao na centaršut i glavom pospremio za vodstvo Crvenih vragova. Ipak, u 39. Stoke je izjednačio iz prvog i, na kraju se ispostavilo, jedinog udarca u prvom dijelu. N'Zonzi je krasnim udarcem s ruba šesnaesterca neobranjivo poslao loptu u De Geinu mrežu.

U nastavku, Mata je izveo centaršut iz slobodnog udarca s desne strane. Međutim, lopta nije nikoga dirala i iznenadila je Begovića za 2:1 vodstvo Manchestera. Činilo se kako će United lagano sačuvati vodstvo do kraja, međutim u sudačkoj nadoknadi napadači Stokea našli su se čak tri put u izglednoj situaciji za postizanje pogotka no svaki put su loše reagirali.

Liverpool do gostujuće pobjede protiv fenjeraša Leicestera

Liverpool je svladao posljednjeplasirani Leicester u gostima i tako došao do druge uzastopne pobjede iako su stvorili manje prigoda od neefikasnih domaćina koji su od 63. igrali s igračem manje. Lovren je zamijenio Sterlinga u petoj minuti sudačke nadoknade.

Leicester je bolje otvorio utakmicu. Nakon propuštenih prigoda Cambiassa i Ulloa domaćini su poveli u 22. Ulloa je pucao, Škrtel je izbio glavom s crte, no iz drugog pokušaja Ulloa je pogodila stativu od koje se lopta odbila prvo u golmana Mignoleta pa u mrežu gostiju za vodstvo Leicestera.

Ipak, Redsi su brzo izjednačili preko Lallane koji je natrčao na jednu loptu i neobranjivo pogodio mrežu.

Drugi dio pogotkom je brzo otvorio Gerrard koji je s nekih 11 metara pospremio jednu odbijenu loptu u mrežu. Ubrzo je Lambert pobjegao Morganu koji ga hvata rukama, a budući da napadač Liverpoola pred sobom nije imao niti jednog obrambenog igrača, sudac je Morganu dodijelio izravni crveni karton.

U 83. minuti Liverpoolovu pobjedu potvrdio je Henderson na asistenciju petom mladog Sterlinga.

West Ham pobjedom u West Bromwichu skočio na peto mjesto, Aston Villa do pobjede nakon devet utakmica

West Ham je slavio nad WBA s 2:1 u gostima i time zadržao petu poziciju. Domaćini su bili bolja momčad, nadigrali su goste u svim aspektima igre, no nakon vodećeg pogotka Dawsona u 10., gosti su preokrenuli pogocima Nolana u 35. i Tomkinsa u trećoj minuti sudačke nadoknade prvog dijela.

Aston Villin niz bez pobjede trajao je punih devet utakmica. Nakon šest uzastopnih poraza, upisali su tri remija, no večeras su napokon dočekali pobjedu. Na gostovanju kod Crystal Palacea slavili su pogotkom Bentekea u 32. Domaćini su imali 12 udaraca i šest kornera više od Ville, no nisu uspjeli postići pogodak.

Swansea je kasnim pogocima Ki Sung-Yonga (78.) i Routledgea pobijedila QPR s 2:0 u Walesu. Niko Kranjčar je za poraženu ekipu odigrao svih 90 minuta no nije bio opasan po gol Fabianskog. Burnley i Newcastle remizirali su 1:1. Domaćine je u vodstvo doveo Boyd u 34., a početkom nastavka izjednačio je Cissea

• qvestor03.12.2014. u 13:19
    Man utd je imao mnogo sreće, ali i De Gea je vrhunski branio, svi pričaju o pojačanjima koja je Man utd doveo, a po meni De Gea je u zadnjim utakmicama (posebno protiv Arsenala) najbolji igrač.
    qvestor
  • Zdren03.12.2014. u 09:28
    Kako se ManUtd izvukao, to nije istina.
    Zdren
  • Obrisan korisnik03.12.2014. u 09:03
    Realnost frende :) Toure je star i spor ali je za Škrtela i Lovrena ministar obrane.
  • Obrisan korisnik03.12.2014. u 00:33
    nema Lovrena,a Liverpool pobjeduje i obrana sve sigurnija...neka slucajnost mozda ili realnost?
  • Obrisan korisnik02.12.2014. u 23:56
    Ove sezona ce biti borba za 6-4 mijesto koje vode u kvalifikacije za europu razlika u bodovima je vrlo mala jedva cekam raspleti u sljedecih 4 kola