MAXtv Prva liga, 18. kolo, 06.12.2014, 17:00 h, Stadion u Stanovima, gledatelja: 200

Davor Mikulić • subota, 06.12.2014.

Zanimljivu utakmicu sa sedam pogodaka i dva jedanaesterca danas su na Stanovima odigrali Zadar i Lokomotiva, a čak pet ih jepostignuto je u prvih 25 minuta. Zadar je poveo, našao se u zaostatku, vratio pa onda upisao poraz...

Igor Banović
61'
10
Ivor Weitzer
61'
6
Vedran Ješe
83'
30
90'+1'
Tomislav Ivković

Niz od tri susreta bez pobjede prekinula je Lokomotiva čiji su strijelci danas bili raspoloženi u Zadru pa su postigli pet pogodaka, jedan manje nego u posljednjih pet kola. S druge strane, krizi Zadrana ne nazire se kraj. Posljednju ligašku pobjedu upisali su sredinom rujna.

Praktički prva prigoda na utakmici donijela je prvi pogodak. Zadar je poveo već u četvrtoj minuti nakon što je put do Slugine mreže pronašao Theophilus Solomon. Međutim, to je bio rezultat koji se na semaforu održao svega tri minute jer je Lokomotiva ekspresno izjednačila pogotkom Prenge i vratila se u susret, a već četiri minute poslije prednost je bila na strani gostiju. Matković je drugi put morao po loptu u svoju mrežu, a strijelac je bio Domagoj Pavičić.

Međutim, niti nakon vodstva Lokomotive mreže nisu dugo ostale mirne. Već u 19. minuti se Zadar vratio kada je s bijele točke precizan bio Jurica Buljat, ali ponovno igrači Miroslava Blaževića ne uspjevaju dugo izdržati. Doležal je pogodio za novo vodstvo Lokomotive, što se nešto kasnije pokazalo i rezultatom kojim će se otići na predah.

Teško je bilo očekivati da se u nastavku može ponoviti ista priča, a tako je i bilo. Oba varatar su bila na visini zadatka, ali samo do 77. minute. Tada su i gosti dobili priliku s bijele točke, što ne propušta Domagoj Pavičić koji postiže svoj drugi pogodak na susretu.

U prvoj minuti sudačke nadoknade susret je zaključio Jerko Leko koji je postavio konačnih i više nego uvjerljivih 2:5.