MAXtv Prva liga, 18. kolo, 07.12.2014, 15:00 h, Stadion Gradski vrt, gledatelja: 900

Mario Katušić • nedjelja, 07.12.2014.

Nogometaši Slaven Belupa došli su do tri boda na izuzetno važnom gostovanju u Osijeku. No, unatoč tri pogotka prednosti, umalo ih je koštalo opuštanje na kraju, kad su nogometaši Osijeka postigli dva pogotka, a gotovo su došli i do izjednačenja.

Slaven Belupo je ušao u susret u ofenzivnoj formaciji, a plodovi takvog pristupa brzo su se počeli prikazivati. U prvih pet minuta bilo je već nekoliko gužvi pred vratima Osijeka, a prvi udarac izveo je Mirić u petoj minuti, no njegov poluvolej je za malo promašio vrata. Slaven je nastavio prijeti iz brzih kontri u kojima bi sudjelovalo i do četiri ili pet igrača, a u 13. minuti su i poveli. Pranjić je u kaznenom prostoru srušio Cesareca, pokazano je na kazneni udarac, kojeg je uspješno izveo Marko Mirić.

Osijek je prvi put ozbiljno zaprijetio u 21. minuti, kad Šorša dolazi do šut pozicije, no za malo promašuje donji lijevi kut Karduma. Nakon toga je opet došlo vrijeme gostiju. U 24. minuti je pokušao Mirić, a minutu kasnije Crepulja sjajnim volejem, no oba puta je Mikulić fantastično obranio, kao i kod udarca Ozobića u 29. minuti. Prvi udarac u okvir domaći su imali u 35. minuti, no Mišić se samo upisao u statistiku.

Do odmora su gosti povećali vodstvo. Mirić je pokušao u 41. minuti, no još jednom je siguran bio Mikulić, no u 44. minuti nije mogao ništa. Ozobić je uzeo loptu na centru, prošao sve do kaznenog prostora, gdje je slomio svog čuvara i onda svom snagom zakucao loptu pod gredu. Na odmor se tako otišlo s uvjerljivim, no i zasluženim vodstvom gostiju.

Osijek se presložio i u drugi dio ušao odlučniji, pa već u 49. minuti imaju prvu veliku prigodu. Josip Barišić je izašao pred Karduma, koji brani njegov udarac. Gosti nisu izgledali dobro kao u prvom dijelu, ali su prvu priliku iskoristili za treći pogodak. Brlek je, u 56. minuti, ubacio iz kuta, a Mirić ulazi na prvu vratnicu odakle zabije za 0:3. Dvije minute kasnije domaći su mogli smanjiti, no niti Perošević nije precizan.

Osijek ponovno pokušao u 65. minuti, preko Jamaka koji šutira preko gola, a minutu kasnije pokušava i Mešanović, no u Karduma. Zatim je krenulo dulje zatišje uz pritisak Osijeka, no bez konkretnih prilika, a Slaven je u 83. minuti pokušao preko Ozobića iz slobodnog udarca.

Onda je krenulo nešto što je umalo postalo ogromno iznenađenje. U 84. minuti Nikola Matas bježi po desnom strani i dodaje za Mešanovića, koji posprema s dva metra udaljenosti u mrežu, a već 87. minuti bilo je 2:3. Barišić odigrava za Škorića, koji ulazi u kazneni prostor i precizno plasira u donji desni kut za 2:3.

U 90. minuti Osijek je umalo i izjednačio. Jonjić odigrava povratku visoku loptu za Mešanovića, koji usamljen na petercu šutira iz voleja, no prebacuje vrata. Na posljednji prekid su otišli svi nogometaši Osijeka, a nakon izbačene lopte krenula je kontra koju je pokušao završiti Crepulja, no s 20-ak metara udaljenosti promašio je prazan gol. Nakon toga je dosuđen kraj susret.

Slaven Belupo je došao do desetog boda u četiri susreta pod vodstvom trenera Čačića, dok je Osijek u teškoj situaciji pred posljednje kolo jesenskog dijela prvenstva.

• Obrisan korisnik07.12.2014. u 21:37
    Zaključak predsjedništva NK Osijek od prije mjesec dana: “Nedopustiv je način kojim momčad pristupa svojim obvezama i posljedično gubi utakmice bez uloženog truda i zalaganja na terenu. Ne možemo i nećemo tolerirati da se igrači ne bore za boje kluba čiji dres nose i da im je važnije sve drugo osim... [više na forumu]
  • nikoništ07.12.2014. u 21:17
    Kad vodiš 3:0 protiv kluba koji ti je direktan protivnik i to još kod njega, normalno je da napraviš izmjene i onda ti se dogodi ovo što i nama.