Ivan Dorian Molnar • nedjelja, 07.12.2014.

Nogometaši Marseillea ponovno su na vrhu Ligue 1, nakon domaće pobjede nad Metzom. Derbi sjevera između Lensa i Lillea završen je remijem, dok je u susretu punom preokreta Guingamp odnio puni plijen kod Reimsa...

Marseille ne posustaje. Momčad Marcela Bielse u 17. je kolu na Velodromeu svladala Metz i ponovno preuzela vrh Ligue 1. Andre-Pierre Gignac doveo je domaćina u vodstvo pred sam kraj prvog dijela, da bi početkom nastavka za Metz izjednačio Florent Malouda, koji je od ove sezone član novog francuskog prvoligaša. Međutim, nakon sat vremena igre Marseille ponovno dolazi u vodstvo preko Andrea Ayewa, a konačnih 3:1 za ponovni odmak na plus jedan ispred PSG-a u drugoj minuti sudačke nadoknade postavlja Dimitri Payet.

U „derbiju sjevera“ bodovi su podijeljeni. Domaći Lens je iščupao remi protiv Lillea golom Adama Coulibalyja u sudačkoj nadoknadi. Goste je u vodstvo doveo Gueye početkom drugog dijela, ali iako je bio bolji tijekom gotovo cijelog susreta, Lille se morao zadovoljiti bodom.

Zanimljiv susret pun preokreta odigrali su domaći Reims i gost iz Bretanje, Guingamp. Reims je poveo preko Charboniera već u šestoj minuti, ali aktualni osvajači Kupa izjednačili su nakon pola sata igre. Strijelac je bio Jacobsen. Tek što je počelo drugo poluvrijeme, Guingamp je preokrenuo pogotkom Mandannea. Međutim, u 68. za Reims izjednačuje Oniangue. Kada se činilo da će susret završiti podjelom bodova, Beauvue je 10 minuta prije kraja osigurao „trobod“ Guingampu.