Planinić i Rikić s Budućnosti pružili dobar otpor u Kubanu, PAOK odradio posao za Crnogorce

Davor Kovačević • četvrtak, 11.12.2014.

U pretposljednjem kolu Eurokupa hrvatski košarkaši u redovima Budućnosti, Darko Planinić i Robert Rikić, bili su među najistaknutijima u svojoj momčadi, no crnogorska momčad uz dobar otpor nije uspjela iznenaditi favorizirani Lokomotiv u Kubanu. Dobar je nastup imao i Rok Stipčević za rimski Virtus.

Košarkaši Budućnosti stigli su na megdan jednoj od dvije neporažene momčadi u Eurokupu, kubanskom Lokomotivu koji je i nakon utakmice s Crnogorcima zadržao svoj stopostotni učinak. Ipak, poraz od 76:79 Budućnost neće koštati previše, budući da je za njih posao odradio PAOK koji je iz svih kombinacija izbacio Venstpils.

Budućnost je bila puno bolja ekipa na terenu dvije i pol četvrtine, na poluvremenu je imala +10 (41:31),a onda početkom nastavka stigla i do najvećih 49:35. Tu se probudila domaća momčad koja je već do kraja treće četvrtine preokrenula stvari (60:57) i do kraja više nije isupuštala vodstvo.

Kruno Simon ni ovog puta nije nastupio za Lokomotiv, a u njegovom odsustvu istaknuli su se Brown s 15 poena, Hendrix s 14 poena i 11 skokova, ali i Voronov s 14 poena. Za Budućnost je 21 poen ubacio Reynolds, dok su ostatak dvoznamenkastih činili Hrvati, Darko Planinić je ubacio 14 poena (7/13), a Robert Rikić 11 (5/6).

Rimski Virtus još je ranije osigurao prvo mjesto u svojoj skupini, ali to ga nije spriječilo da u posljednjim minutama upiše i sedmu pobjedu u Eurokupu i to sa 78:72 protiv češkog Nymburka. Rok Stipčević bio je među boljima u Virtusu i postigao 12 poena, dok je prvo ime bio Jones s 20. Kod Nymburka je 20 poena ubacio Simmons, a Houska 20.

Nakon posljednje dvije odlične utakmice u dresu Olimpije, Paolo Marinelli je pružio nešto skromnije izdanje. Olimpija je u St. Petersburgu doživjela bezbolan poraz sa 74:75, a Marinelli je ubacio pet koševa za 17 minuta, dok su Slovence predovdili Murič s 15 i Marinović s 13 poena. Kod Zenita, pak, je Vikhrov bio najbolji s 20 poena.

Talijanski Cantu je u Eurokup krenuo s 0-4, a nakon raspleta njihove utakmice protiv Dijona (pobjeda 89:63), odnosno raspleta utakmice Asvela i Oostendea (pobjeda Oostendea 78:70), Cantu je pet kola kasnije siguran putnik za Top 32 Eurokupa. Ivan Buva je u uvjerljivoj predstavi Cantua sudjelovao s pet poena, dok je briljantan bio Johnson-Odom s 31 poenom. Kod Dijona je najvećih 13 poena ubacio Joseph.