MAXtv Prva liga, 19. kolo, 13.12.2014, 15:00 h

Lokomotiva nastavila tradiciju osvajanja bodova u Gradskom vrtu

Mario Katušić • subota, 13.12.2014.

Osijek i Lokomotiva su odigrali svoje posljednje susreta prije zimske stanke, a gosti iz Zagreba su nastavili tradiciju odnošenja punog plijena iz Gradskog vrta. Osijek je žestoko pritiskao u drugom dijelu, no bez realizacije, dok je Lokomotiva iskoristila dvije od tri prave prilike koje su stvorili.

Posljednji susret prije zimske stanke, u Gradskom vrtu su odigrali nogometaši Osijeka i Lokomotive, a prvi su zaprijetili gosti u sedmoj minuti, kad je Petar Mišić pobjegao po desnoj strani, no Mikulić izlazi i dobro zatvara. Nakon toga zatišje, uz vrlo lošu igru na terenu, sve do 20. minute, kad gosti dolaze do vodstva.

Ponovno je najopasniji bio Mišić, oslobodio se na rubu kaznenog prostora i šutirao, Mikulić je njegov udarac obranio, ali samo do Marka Marića, koji posprema loptu u njegovu mrežu. Prvi pravi pokušaj domaćih smo vidjeli u 32. minuti, no Peroševićev udarac nije mogao ozbiljnije ugroziti gol gostiju. Do odmora je još pokušao Kolar, čiji je udarac Mikulić lako ukrotio i na odmor se otišlo uz 0:1 i vrlo loš dojam koji su ostavile obje momčadi.

Nakon zatvorenije igre u prvom dijelu, domaći su se postavili ofenzivnije u nastavku te su uspjeli pritisnuti goste pred njihov gol i krenuti stvarati prilike. Prvu je imao , čiji udarac u 53. minuti brani Simon Sluga, a tri minute kasnije pravu bombu Josipa Mišića zaustavlja vratnica. Mešanović je opasno zaprijetio i u 65. minuti, a tri minuta nakon njega ponovno Mišić, no Sluga je još jednom siguran.

Mešanović je bio blizu u 77. minuti, no lopta prolazi malo pokraj vratnice, dok je tri minute kasnije, prvu priliku gostiju u drugom dijelu, propustio Šime Gržan. Isti je igrač ponovno pokušao par minuta kasnije, no ponovno bez uspjeha.

Napeto je bilo u samoj završnici. Prvo je Perošević bio za milimetre neprecizan, a onda i Frane Vitaić, čiji je pokušaj iz slobodnog udarca bio lijep i odmjeren, no mrežu nije zatresao. Lokomotiva je pobjedu potvrdila u posljednjim trenucima. Gržan je pobjegao i onda odigrao za Kolara, koji posprema u praznu mrežu.

Osijek je tako ostao na pretposljednjoj poziciji, dok je Lokomotiva potvrdila četvrto mjesto prije zimske stanke. Prvenstvo se nastavlja 7. veljače, kad Osijek gostuje u Zadru, a Lokomotiva dočekuje Dinamo.