Mihaela Bradovski • subota, 13.12.2014.

CSKA iz Sofije i Spezia bili su uspješni svaki u svojem prvenstvu, a u pobjedama ovih momčadi strijelci su bili hrvatski igrači. Marin Oršulić zabio je za CSKA protiv Černog Mora, a Mario Šitum za Speziju protiv Brescije...

U 19. kolu bugarskog prvenstva sofijski CSKA ugostio je Černo More i stigao do očekivane pobjede. Slavio je s 3:1 na svom travnjaku te se odvojio od drugoplasiranog Ludogoreca na šest bodova uz utakmicu više.

Svih 90 minuta u redovima domaćina odigrao je Marin Oršulić dok je Tonći Kukoč ostao na klupi. Upravo Oršulić doveo je domaćina u vodstvo već u petoj minuti da bi u 15. minuti gosti poravnali preko Stenija. Ipak, u drugom poluvremenu domaći adut s klupe Joachim postigao je dva pogotka za pobjedu.

Rano je odlučen susret 18. kola Serie B u Bresciji gdje je Spezia odnijela pobjedu 1:0. Ova tri boda donijela su Speziji skok na četvrtu poziciju sa svega bodom manje od drugoplasiranog Frosinonea.

Pogodak za momčad Nenada Bjelice postigao je već u drugoj minuti Mario Šitum i do kraja susreta nije bilo promjena.

Svih 90 minuta kod gostiju odigrali su Čanađija, Datković i Miloš, Šitum je igru napustio u 68. minuti, a Brezovec u 65. Antonini Čulina ostao je na klupi.