Borna Rupnik • srijeda, 17.12.2014.

Borussia (D) i Wolfsburg podijelili su bodove, Borussia (M), Schalke i Bayer ubilježili su pobjede, a posebno je dramatično bilo u ogledu Eintrachta i Herthe.

U potrazi za boljim rezultatima, Borussia iz Dortmunda ugostila je drugoplasirani Wolfsburg, dva puta vodila, i naposljetku osvojila samo jedan bod.

Aubameyang je doveo žuto-crne u vodstvo već u osmoj minuti, da bi De Bruyne u 29. minuti uz pomoć vratarovog propusta pogodio za prvo izjednačenje. Tih 1:1 stajalo je na semaforu sve do 76. minute, kada je Immobile preuzeo stvar u svoje ruke i obradovao simpatizere Kloppovog sastava.

Međutim, u 85. minuti, tik nakon zamjene Ivica Olić umjesto Ivana Perišića, Naldo glavom donosi remi Wolfsburgu.

Eintracht iz Frankfurta odigrao je još jednu utakmicu za pamćenje. Berlinska Hertha vodila je na Commerzbank Areni 3:0 nakon 37. minuta igre, golovima Brooksa, Ben Hatire i Schiebera.

U 43. i 58. minuti domaćin je smanjio na 3:2, golovima Aignera i Seferovića, no Niemeyer je u 80. minuti vratio Herthi dva pogotka prednosti i činilo se, riješio pitanje pobjednika.

Međutim, prvi strijelac lige, Eintrachtov napadač Meier, s dvije je spretne reakcije i dva pogotka na ulasku u sudačku nadoknadu spasio svoju momčad poraza. S 12 jesenskih pogodaka vodi ispred Robbena i Choupo-Motinga koji imaju devet.

U Mönchengladbachu se ponovno slavilo. Werder je uvjerljivo poražen 4:1, a pogotke za domaćina postigli su Kruse s 11 metara, Wendt, Kramer i Hrgota, dok je jedini strijelac za goste iz Bremena bio Junuzović. Sredinom drugog poluvremena Werder je ostao i bez isključenog Caldirole zbog dva žuta kartona.

Bayer iz Leverkusena dokopao se sva tri boda na gostovanju kod Hoffenheima zahvaljujući lijepo odigranoj akciji iz 79. minute, koju je zaključio Kiessling za konačnih 1:0. Hoffenheim je tako nastavio igrati u ritmu pobjeda - poraz, a Bayer je zadržao četvrto mjesto na tablici. Tin Jedvaj nije konkurirao za nastup, a Dario Krešić ostao je na klupi za pričuve.

Schalke si je posao u Paderbornu zakomplicirao autogolom Ayhana nakon pola sata igre, no Choupo-Moting krajem prvog i Neustädter desetak minuta prije kraja osiguravaju preokret i slavlje momčadi iz Gelsenkirchena 2:1.

• interreg18.12.2014. u 10:17
    Werder je prije pod Schaafom uvjek igrao nogomet prvenstveno za gledatelje a imali su usto vecinom i odlicne rezultate. Obrana kod njega nikada nije bila bog zna sto al to je bar milina gledati.
    interreg
  • cameosis17.12.2014. u 23:18
    AAAANTRAAAACHT AAAANTRAAAACHT AAAANTRAAAACHT AAAANTRAAAACHT ALEXANDER MEIER – FUSSBALLDON NUMMER EINS, BABY!!!! gazimo dalje, sve do vrha!
    cameosis
  • Obrisan korisnik17.12.2014. u 23:18
    tone borussijin brod,schade
  • Obrisan korisnik17.12.2014. u 22:25
    Ovo što Schaaf radi sa Frankfurtom je fenomenalno! Obrana je fakat pri vragu jer primaju golove k'o na traci, ali isto tak i zabijaju lol. Popravit obranu i onda ciljat na EL pozicije!