Branimir Korać • četvrtak, 18.12.2014.

Šest uzvratnih dvoboja šesnaestine finala Kupa kralja odigrano je u srijedu i ishod u svim susretima bio je očekivan. Favoriti su uspješno odradili posao i prošli u osminu finala...

Eibar - Getafe 1:2 (0:3)

Getafe je pitanje prolaza riješio najvećim dijelom još u prvom susretu u kojem je na svojem travnjaku slavio s 3:0. Kada je na poluvremenu u gostima već imao 2:0, bilo je jasno da se domaćin oprostio od prolaza.

Gosti su do vodstva došli u 23. minuti kada je Vigaray prošao kroz obranu Eibara koja mu je potpuno otvorila put prema vratima i zatim je lakoćom zabio. Deset minuta kasnije već je bilo 2:0. Ovaj put Diego Castro ušao je u 16 metara s lijeve strane i zatim lijepo pogodio suprotni kut za povećanje vodstva.

Sve što je domaćin uspio napraviti bilo je smanjiti zaostatak u 55. minuti pogotkom Piovaccarija iz kaznenog udarca. Sammir je kod Getafea odigrao svih 90 minuta.

Espanyol - Alaves 1:0 (2:0)

Većinu posla u prvom susretu obavio je i Espanyol koji je u gostima svladao Alaves s 2:0. Gosti su u Barcelonu doputovali s nadom da bi mogli povesti i onda zakomplicirati utakmicu, međutim nisu iskoristili prilike u prvom dijelu, obje je zapucao Barreiro i u drugih 45 minuta uslijedila je kazna.

U 65. minuti Paco Montanes odlično je proigrao Jaira Morillu koji je ušao ispred čuvara i glavom poslao loptu u mrežu za konačnih 1:0 i potvrdu prolaza.

Levante - Albacete 0:0 (1:1)

Uz dosta muke do prolaza je stigao Levante koji je izborio mjesto u sljedećoj rundi zahvaljujući golu u gostima iz prvog susreta. U uzvratu u Valenciji bilo je 0:0.

Momčad s dna Segunde u uzvratu se odmah našla u podređenom položaju, Levante je tražio pogodak, međutim lopta nije htjela u gol. Osim što je Ruben Garcia pogodio vratnicu, dobre prilike propustili su i Rafael Martins, Jaime Gavilan i Nabil El Zhar i završio je 0:0 što je Levanteu ipak bilo dovoljno.

Cordoba - Granada 1:1 (0:1)

Pobjeda u prvom susretu pomogla je Granadi da eliminira Cordobu. Nakon što je na svom travnjaku slavila s 1:0, uspjela je u Cordobi golom Diega Mainza u drugom poluvremenu izboriti prolaz.

Florin Andone već u petoj minuti doveo je domaćina u vodstvo da bi se na sljedeći pogodak čekalo sve do 60. minute kada je Mainz poravnao na 1:1 i to je bilo dovoljno gostima za prolaz.

Nakon primljenog gola Cordoba je krenula po vodstvo, međutim Xisco u nekoliko navrata nije uspio svladati Oiera Olazabala.

Real Sociedad - Real Oviedo 2:0 (0:0)

Iznenađenja nije bilo u San Sebastianu gdje je Real Sociedad svladao Real Oviedo s 2:0 i nakon remija bez pogodaka u prvom susretu, Moyesova momčad prošla je dalje.

Obrana gostiju načeta je u 28. minuti kada je Finnbogason nakon dugačke lopte bio na pravom mjestu i iz blizine ugurao loptu u praznu mrežu.

Islanđanin je odličnu utakmicu zaključio drugim pogotkom i to u 62. minuti kada je obrana Ovieda ponovno sporo reagirala i nakon odbijene lopte od strane vratara zakucao ju je u mrežu.

Villarreal - Cadiz 3:0 (2:1)

Iako je odigrao prilično dobro u prvom susretu unatoč porazu 2:1, Cadiz nije imao šanse na gostovanju kod Villarreala. Domaćin je dugo lomio otpor gostiju, a onda je u drugom poluvremenu postigao tri pogotka.

U 56. minuti Trigueros je doveo domaćina u vodstvo iz kaznenog udarca, a zatim je u zadnjih deset minuta Moreno zabio dva pogotka i postavio konačnih 3:0.