Flensburg i Andersson zaustavili Kiel, Vuković briljirao s 11 golova

Davor Kovačević • nedjelja, 21.12.2014.

Velika pobjednička serija njemačkog prvaka od 20 pobjeda stigla je na teški ispit u Flensburg, ali ga nije položio. Mattiass Anderson je zaključao gotovo sve prilaze svom golu i bio najveći razlog Kielovog posrnuća na sjeveru Njemačke. Od hrvatskih predstavnika u Bundesligi Drago Vuković je pokazao da nije zaboravio igrati rukomet, kako to misli hrvatski izbornik Slavko Goluža, i bio je najbolji pojedinac Lübbeckea.

Briljantni Andersson zaustavio Kiel, Duvnjak bez gola

SG Flensburg Handewitt – THW Kiel 26:22 (15:12)

Kiel nije uspio pobjednički proći i kroz Flensburg. Niz od 20 pobjeda njemačkog prvaka zaustavljen je u derbiju sjevera Njemačke kod europskog prvaka. I ne samo da je Flensburg upisao petu pobjedu protiv Kiela u osam posljednjih susreta, već se vratio u igru za naslov i sada je s utakmicom manje samo na tri boda od vodećeg dvojca.

Iako je nedavno kompletirao svoje redove, Kiel je u Flensburgu bio gotovo pa nemoćan. Razlog za to leži u vrataru Flensburga Mattiasu Anderssonu. Švedski reprezentativac u puno je navrata u važnim utakmicama bio ključ Flensburgovih uspjeha, a njegovu veliku klasu osjetili su i njemački prvaci.

Domaćini su u uvodnih pet minuta postigli već četiri gola, a Kiel je svoje prvo i jedino vodstvo na cijeloj utakmici ubilježio u 13. minuti utakmice sa 7:6. Andersson se razbranio i to je omogućilo Flensburgu odvajanje na 17:11 u trećoj minuti nastavka. I gosti su imali nešto za reći, odgovorili su serijom 5-0 za smanjenje na -1, no kad je trebalo Flensburg je na golu imao čovjeka od povjerenja, a njegove fantastične intervencije sugirači su oplemenili i desetak minuta prije kraja poveli s 22:18 što je za Kiel bilo nedostižno.

Andersson je na kraju skupio 23 obrane, Palicka i Sjöstrand s druge strane čak 12 manje. Mogensen i Svan Hansen su vukli Flensburg s po šest golova, Glandorf je pratio s pet, dok je s druge strane Vujin bio prvo ime sa sedam, Palmarsson je dodao pet, a Domagoj Duvnjak je ovog puta ostao bez realizacije.

Vuković briljantan, Baliću i Mariću po jedan gol

TSV GWD Minden – TuS N-Lübbecke 29:27 (15:13)

Možda je i pogled na stranicu IHF-a i popis reprezetativaca Hrvatske za Svjetsko prvenstvo bio najbolji motiv Dragi Vukoviću da na terenu pokaže izborniku Slavku Goluži kakvog igrača ne želi voditi na pripreme za Svjetsko prvenstvo u Katar. Vuković je još jednom bio najbolji pojedinac svog Lübbeckea, ali nije bilo dovoljno da iz Mindena ode s bodovima.

Sredinom tjedna Lübbecke je bio na korak do velikog iznenađenja u Njemačkom kupu, ali u samoj završnici Kiel je s dva pogotka spasio Duvnjak. U Mindenu je Vukovićeva ekipa krenula loše, s 1:5, a na više od dva gola nisu se uspjeli približiti sve do početka drugog poluvremena kada su smanjili na 14:15. Tu se domaćin još jednom odvaja (19:14), hrvatski bivši reprezentativac 45 sekundi prije kraja zabija za 27:28, ali Schmidt kasnije potvrđuje pobjedu Mindena.

Vuković je čak 11 puta tresao mrežu, ali nije imao preveliku potporu svojih suigrača. Niemeyer je za pobjedničku momčad zabio sedam golova, a po jedan manje su postigli Schmidt i Svitlica. Mindenovi vratari skupili su 13 obrana, jednako kao i oni s druge strane, a Nikola Blažičko je imao pet uspješnih intervencija.

TBV Lemgo – HSG Wetzlar 26:26 (16:12)

Florian Kehrmann debitirao je na klupi Lemga velikom pobjedom u Hamburgu, a i nakon druge utakmice ostao je neporažen. Wetzlar Ivana Balića je većinu susreta bio u podređenom položaju, no s obzirom da su oni ti koji su primili posljednji pogodak na susretu, mogu više žaliti za izgubljenim bodom.

Lemgo je u susret ušao vrlo kvalitetno i u 19. minuti imao 10:5, Wetzlar je malo po malo grickao tu prednost i u 38. minuti je potpuno neutralizirao za 18:18. Domaćin je pobjegao na 24:21 osam minuta prije kraja da bi u posljednje dvije minute s vodstvom ušli gosti (25:24), no 70 sekundi prije kraja Lemke je pogodio za podjelu bodova.

Balić je ostao na jednom postigunutom pogotku, a njegovu je momčad predvodio Fäth s devet golova. Jednakih devet je s druge strane postigao i Hornke, Lemgovi vratari su obranili deset udaraca, a Wetzlarovi jedan manje.

VfL Gummersbach – MT Melsungen 26:32 (15:21)

Protivniki našičkog Nexea u skupini EHF kupa, Melsungen, definitivno je uhvatio pravu formu. Peta pobjeda u nizu stigla je u Gummersbachu i to bez gotovo ikakvih poteškoća. Melsungen je već do poluvremena vodio s 21:15, a sve što je Gummersbach napravio u nastavku je bilo smanjenje na 26:29 četiri minute prije kraja.

Gosti za ovu pobjedu kod susjeda na ljestvici mgu zahvaliti dvojici svojih igrača. Allendorf je čak deset puta tresao mrežu Gummersbacha, a na golu je odličan dan imao Appelgren s 20 obrana, dok je Marino Marić sudjelovao s jednim golom. Von Gruchalla i Kühn su bili najefikasniji u domaćim redovima sa šest pogodaka, a vratari Gummersbacha su skupili 13 obrana.

Dominikovićev Hamburg konačno slavio, Špoljarićev Füchse pao kod Bergischera

TSV Hannover-Burgdorf – HSV Handball 30:36 (12:17)

Neugodan poraz koji je Hamburg doživio u posljednjem kolu na svom parketu od tadašnjeg fenjeraša Lemga došao je glave trenera Hamburga Vincenta Gaudina. Ipak, interni problemi tog kluba se na gostovanju kod Hannovera nisu vidjeli i Gaudinov pomoćnik je uspješno odradio posao prekinuvši tako niz od četiri uzastopna poraza Hamburga.

Utakmica je u smjeru Hamburgove pobjede zaplovila pred kraj prvog poluvremena kada su gosti iz zaostatka 8:9 u samo osam minuta postigli devet golova i na poluvrijeme otišli sa 17:12. Nastavak nije donio priključak Hannovera, štoviše gostujuća prednost se u 53. minuti popela i do najvećih 32:25.

Lindberg i Hens su se pobrinuli da se izostanak Pfahla ne primijeti. Kombinirano su postigli 19 golova, dansko krilo deset, njemački reprezentativac jedan manje, a vratar Bitter, čiji e nastup bio upitan, uspješno je intervenirao 16 puta. Hannover su predvodili Christophersen s osam i Lehnhof sa sedam golova, a Ziemer je skinuo deset lopti.

Bergischer HC – Füchse Berlin 30:25 (19:13)

Ni na gostovanju kod 15-plasirane momčadi Bundeslige berlinskom Füchseu nije donijelo prekid negativnog niza u Bundesligi. S druge strane, Bergischer je tražio svoj izlazak iz krize u pronašao ga nakon dojmljive predstave.

Njemačke Lisice su samo jednom boravili u pozitivnim rezultatu, a bilo je to na početku 15. minute kada su poveli sa 8:7 i od tada se više nisu vidjeli. Samo je jedna momčad igrala od tog trenutka, odnosno Bergischer koji je početkom poluvremena poveo s 20:13. Gosti su se približili na 23:26 desetak minuta prije kraja, no nova domaća serija od 4-0 ubila je svaku nadu Füchseu.

Domaćine su do pobjede predvodili Hosse i Gutbrod, svaki je postigao osam golova, a domaći vratari su zaustavili 16 udaraca. Horak je bio najrasploženiji kod berlinske momčadi sa šest golova, a sa skromnim vratarima koji su zaustavili svega šest lopti, Füchse nije mogao izbjeći poraz.

Böhme sa sirenom za pobjedu Balingena, Göppingen i Magdeburg uvjerljivi

HBW Balingen-Weilstetten – SG BBM Bietigheim 25:24 (12:14)

Prava drama odvijala se u Balingenu gdje su domaći rukometaši dočekali fenjeraša iz Bietigheima i pobrinuli se da na put kući krenu s velikom tugom. Nakon velike borbe u kojoj su gosti u 22. minuti vodili s 11:7, a domaćini s 23:20 u 54. minuti, Fabian Böhme se digao s devet metara i s istekom vremena pogodio za 25:24 i veliko slavlje Balingena.

Gostima nije pomoglo ni 17 Stanićevih obrana naspram samo devet Balingenovih obrana, od koji su četiri bile Ašaninove. Strobel je u pobjedu domaćina ugradio devet golova, Vasilakis sedam, dok je Kirveliavičius s četiri gola predvodio napade Bietigheima.

HC Erlangen – SC Magdeburg 19:28 (8:14)

Gostovanje kod ekipe koja je nedavno srušila Löwen rukometašima Magdeburga nalagala je veliki oprez, ali Gladijatori su bez ikakvih problema odradili gostovanje kod dojučerašnjeg drugoligaša koji se držao 25 minuta (8:9), ali serijom od 6-0 Magdeburg je osigurao miran plov prema uvjerljivoj pobjedi.

Weber je još jednom pokazao da je prvo ime Magdeburga i svoju statistiku podebljao s novih 12 golova. Krejberg je gostujućoj pobjedi pridonio s 14 obrana, Katsigiannis je s druge strane skupio 11, a Link je bio prvi strijelac Erlangena s pet golova.

FRISCH AUF! Göppingen – TSG Lu-Friesenheim 33:25 (18:13

Nakon četiri poraza iz posljednjih pet nastupa, Göppingen je najprije pobjedom kod Mindena u Kupu, potom bundesligaškom protiv Friesenheima pokazao da je nešto lošije razdoblje iza njih. Friesenheim je u Göppingenu igrao samo prvih osam minuta kada je vodio sa 6:2,a ostale 52. minute protekle su u znaku domaćih rukometaša koje su predvodili Oprea s osam golova, Halen sa sedam, dok su kod gostiju po pet postigli Grimm i Büdel.

16Ludwigshafen 35890:1035-14523
17Minden 34890:952-6222
18Erlangen 34850:943-9322
19SG BBM Bietigheim 34876:1045-16913

• Obrisan korisnik21.12.2014. u 13:53
    Dobro Goluža nije odviše inteligentan i sve što kaže je u biti neka glupost, ali se slažem odbacujemo igrače u njboljim godinama za podobne i ne osvajamo zlata, dok Francuzi sa starim igračima osvajaju zlata i postepeno uvode nove igrače kao Porte, Barachet, Grebille i opet će imati strašnu... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik21.12.2014. u 13:09
    Goluža ili kako su nam ukrali reprezentaciju. Ne znam za ostale, ali nikad me manje nije bolio k za reprezentaciju i nikad manje nisam iščekivao početak prvenstva. Ovo je privatna reprezentacija Zorana Gopca koja igrom slučaja predstavlja i Hrvatsku. U protivnom, zadnjih 5 godina ne bi igrali... [više na forumu]
  • anetisi21.12.2014. u 12:29