Budućnost i Mega Leks uvjerljivim pobjedama zaključili kalendarsku godinu u ABA ligi

Davor Kovačević • nedjelja, 28.12.2014.

Posljednje kolo ove godine ABA lige pobjedama su zaključili Budućnost i Mega Leks. Crnogorski prvak je uvjerljivo svladao Igokeu, a nešto uvjerljivija je bila Mega Leks protiv raspadnutog Levskog.

Budućnost – Igokea 87:72

Neplanirani kiks u Valjevu kod Metalca maksimalno je mobilizirao redove podgoričke Budućnosti. Iako bez je nastupila bez svog ponajboljeg igrača Omara Cooka, bez gotovo ikakvih poteškoća Budućnost je u Morači nadigrala Igokeu i tako zadržala drugo mjesto i malu prednost pred Cedevitom.

Siloviti početak utakmice i 26:9 nakon uvodnih deset minuta znatno je konačnoj pobjedi približio domaću momčad. Najviše što se Igokea približila bilo je u 15. minuti kada je veliki minus svela na 29:36, no Budućnost je ponovno pobjegla preko deset, pa i preko 20 razlike u završnim trenucima utakmice.

“Značajan trijumf za nas jer smo igrali bez Omara Cooka, koji je jako značajan za našu igru. Momci su to shvatili, od starta su zaigrali agresivno u obrani i napravili smo razliku koju smo kontrolirali do kraja meča. Bilo je i padova tijekom meča, ali smo zasluženo dobili ekipu koja ima kvalitetu. Na najbolji način smo završili 2014. godinu, a nadam se da ćemo igrama u sljedećoj dovesti publiku u još većem broju na tribine", izjavio je za stranicu ABA lige Igor Jovović, trener Budućnosti.

Prvo ime Budućnosti bio je Reynolds koji je ubacio 19 poena (3/3 trica) i podijelio pet asistencija. Šehović je dodao 13 poena, Popović 12, dok je Darko Planinić u pobjedi sudjelovao s 11 poena, a Robert Rikić nije ulazio u igru. Jones je bio najefikasniji u gostujućim redovima s 15 poena, Jorović je ubacio 14, a Bunić 13 poena.

Mega Leks – Levski 89:68

Tragične predstave koje su dosad pružali košarkaši Levskog iz Sefije kulminirale su nakon sramotnog poraza od Crvene zvezde na domaćem terenu. Novca je nestalo, a s njim su nestali i ponajbolji igrači tog kluba. Manariev, Zahariev i Dimitrov su digli sidro i otišli potražiti sreću negdje drugdje i upitno je kako će se klub iz Sofije snaći u nastavku sezone.

Slijedom toga u Sremsku Mitrovicu Levski je stigao sa samo devet igrača, kod kluba protiv kojeg je upravo i ostvario svoju jedinu pobjedu u ABA ligi. S obzirom na sve probleme i dosadašnje prezentacije krajnji rezultat na kraju i nije toliko loš, budući da je pobjednik bio izvjestan.

Ipak, Levski i nije bio toliko inferioran koliko bi konačan rezultat rekao. Mega je u 15. minuti imala 37:20, a onda ju je očito podcjenivanje protivnika dovelo do neugodne situacije i samo +2 (44:42) početkom nastavka, no u preostalom dijelu utakmice stvari su sjele na svoje mjesto.

"Igrali smo bez Miljenovića, Kešelja i Čantekina i taj nedostatak smo probali nadoknaditi agresivnom obranom. Igrali smo dobro, borii smo se i uspjeli smo. Svi igrači su imali priliku da se pokažu i baš mi je drago zbog toga”, rekao je igrač Mege Nemanja Krstić.

Upravo je Krstić je s 20 poena predvodio domaćine, Bojić je ubacio 15 poena, a Jokić je dodao 14 poena uz deset skokova i šest asistencija. Najveće brojke kod Levskog ostvario je Pavel Ivanov s 20 poena, dok je Simeonov završio s 18 poena.