Niko Rukavina • četvrtak, 01.01.2015.

Slično kao i u prošlom kolu, Manchester City je poveo s 2:0 na svojem stadionu, no Sunderland se vratio. Ipak, pobjedu Građanima osigurao je Lampard. Liverpool je, pak, na Anfieldu ispustio 2:0 prednost protiv zadnjeg Leicestera, ali, za razliku od Cityja, nisu uspjeli zabiti još jedan pogodak. Jelavić je bio strijelac u pobjedi Hulla nad Evertonom, a Southampton je svladao Arsenal nakon 12 godina.

U 15 minuta drugog poluvremena na Etihadu palo svih pet pogodaka

Manchester City i Sunderland odigrali su odličnu utakmicu na Etihadu. Nakon što u prvom dijelu nije bilo pogotka, u nastavku ih je palo pet. Kao i u prošlom kolu, City je poveo 2:0, a gosti su izjednačili. No, za razliku od utakmice protiv Burnleya, Građani su uspjeli zabiti još jedan pogodak i došli su do pobjede.

U prvom dijelu postojala je samo jedna momčad na terenu. Na kraju istoga, City je imao 68% vremena loptu u svojim nogama i 15 udaraca na gol, u odnosu na jedan Sunderlandov. Najopasniji kod domaćina bio je David Silva.

Nastavak je ponudio golove i bolju igru Sunderlanda. Građane je u vodstvo doveo Yaya Toure u 57. kada je zabio povratnu loptu Jovetića. Nakon što je Silva propustio dobru prigodu za povećanje vodstva, na 2:0 je ipak povisio Jovetić koji je iz blizine skrenuo Clichyjev centaršut u mrežu.

Kao i prije četiri dana protiv Burnleya, činilo se kako će City do lagane pobjede kada je Sunderland došao do izjednačenja u samo dvije minute igre. Larsson je u 68. centrirao, a Rodwell zabio glavom za smanjenje vodstva. Dvije minute potom, Zabaleta je u kaznenom prostoru srušio Jonesa, a Johnson je bio precizan s bijele točke.

Ipak, još jedan gubitak bodova od ekipe iz donjeg doma ljestvice, spriječio je Lampard koji je u 73., dvije minute nakon izjednačenja, zabio glavom na asistenciju Clichyja. Do kraja utakmice, City je pritisnuo Sunderland i pravo je čudo kako su se gosti izvukli bez još jednog pogotka u svojoj mreži.

Liverpool izgubio dva boda od „fenjeraša“ na Anfieldu

Nogometaši Liverpoola propustili su doći do treće uzastopne pobjede odigravši neodlučeno na Anfieldu protiv posljednje momčadi lige. Na odmor Redsi su otišli dvama pogocima Gerrarda s bijele točke, no Leicester se u jako dobrom drugom dijelu vratio iz mrtvih i stigao dva gola zaostatka.

Već u drugoj minuti su gosti, koji su u prošlom kolu prekinuli niz od 13 utakmica bez pobjede, pogodili stativu kada je Mahrez opalio iz velike udaljenosti. Mahrez je imao i drugu veliku prigodu na utakmici, ali je ubrzo Liverpool poveo iz jedanaesterca. Morgan je igrao rukom u svojem kaznenom prostoru, a iz jedanaesterca je Gerrard doveo Liverpool u vodstvo.

Na poluvrijeme Liverpool je otišao s velikom prednosti od 2:0, a strijelac je opet bio legendarni kapetan Redsa udarcem s bijele točke. Coutinho je izmiješao obranu Leicestera, a rukom je ovaj put igrao Simpson za novi jedanaesterac u 40. minuti utakmice.

Leicester je cijelu utakmicu igrao vrlo dobro, a okomita igra isplatila im se u dvije minute drugog dijela. Prvo je u 58. Nugent zabio snažnim udarcem na povratnu loptu Vardyja, a poravnao je Schlupp dvije minute kasnije još jednim preciznim udarcem van kaznenog prostora.

Do kraja utakmice Fabio Borini i Lazar Marković nisu uspjeli iskoristiti dobre asistencije Raheema Sterlinga i Liverpool je ostao bez dva vrijedna boda protiv najlošije momčadi dosadašnjeg dijela prvenstva.

Dejan Lovren utakmicu je proveo na klupi za pričuve.

Southampton svladao Arsenal u Premier ligi nakon 12 godina, Pelle propustio potpuno dotući goste

Da se Southampton se izvukao iz krize bilo je jasno već nakon prvog dijela utakmice protiv Arsenala. Na kraju su Sveci slavili 2:0, a Graziano Pelle je na utakmici pogodio dvije stative te je imao još nekoliko odličnih šansi da totalno „uništi“ Topnike.

U sedmoj minuti Tadić je centrirao, a Pelle iz blizine pucao glavom i pogodio stativu. Brzo je na drugoj strani zaprijetio Sanchez, no Forster je bio siguran. Odmah je na drugoj strani dobro zaprijetio Pelle i time zaključio iznimno zanimljivih prvih 10 minuta utakmice.

Utakmica je potom ušla u mirnije vode ali samo na – 10 minuta. Dvije odlične šanse za Arsenal propustili su Cazorla i Oxlade-Chamberlain, da bi u 34. Southampton došao do vodstva. Mane je probio desnu stranu, prevario je Szczesnya, koji je neobjašnjivo loše istrčao, a Mane s linije za gol-aut prebacio golmana Arsenala i zabio za vodstvo svoje momčadi.

U 55. ponovno se u šansi našao Sanchez, no Forster je i ovaj put bio siguran. U sljedećoj minuti, Sveci dolaze do velike prednosti. Jedan relativno bezazleni centaršut, Debuchy i Szczesny su traljavom reakcijom odbili na nogu Tadića koji iz blizine zabija za 2:0 vodstvo Southamptona.

U 61. Southampton je mogao totalno dotući domaćine, ali Pelle pogađa svoju drugu stativu. Pelle zaista nije imao sreće na današnjoj utakmici, Tadić je izbacio danas nesigurnog golmana Arsenala, a Pelleov udarac je s crte izbio Debuchy.

Arsenal je jalovo pokušavao postići barem počasni pogodak. Na kraju je Southampton potpuno zasluženo došao do prve pobjede nad Arsenalom u Premiershipu nakon 23. studenog 2002.

Jelavić zabio u pobjedi svoje momčadi nad Evertonom, šest golova na St James' Parku

Nikica Jelavić zabio je drugi pogodak u 2:0 pobjedi svoje momčadi nad Evertonom te je odigrao svih 90 minuta. Oba gola na utakmici pala su u prvom poluvremenu koje je u potpunosti pripalo Hullu.

U 33. minuti, Rosenior je centrirao, a Egipćanin Ahmed Elmohamady zabija glavom za vodstvo domaćina. Na 2:0 povisio je bivši hrvatski reprezentativac kojeg je u prostor izbacio Hernandez a Jelavić je lobao Roblesa i zabio svoj šesti ovosezonski pogodak.

U 86. minuti utakmice Alcaraz je dobio drugi žuti karton za Everton te su gosti utakmicu završili s 10 igrača.

Odlična utakmica odigrana je na St James' Parku između Newcastlea i Burnleya. Svrake su tri put vodile, a Burnley se tri puta vraćao te je nakon odličnog remija u prošlom kolu kod Manchester Cityja upisao vrijedan bod na neugodnog gostovanju u Newcastleu.

Na 1:0 zabio je Taylor u 15., na asistenciju Colbacka iz kornera, a Burley je izjednačio četiri minute kasnije autogolom Dummetta koji je glavom lobao svojeg golmana. Ipak, na poluvrijeme su domaćini otišli s prednosti od 2:1 kada je Colback topovskim udarcem zabio za vodstvo za vodstvo Newcastlea.

U nastavku je prvo izjednačio Ings u 66., a u 78. Sissoko zabija za treće vodstvo Newcastlea. No Burnley se ni tada nije predavao i Boyd je u 86. prevario Alnwicka za treće izjednačenje i podjelu bodova.

Niko Kranjčar nije nastupio u remiju svoje momčadi protiv Swansea. QPR je u vodstvo došao u 20. topovskim udarcem Fera. U 86. se činilo da će domaćini upisati tri boda kada je Routledge dobio crveni karton zbog udaranja Henryja, no gosti su izjednačili s igračem manje preko Bonyja u drugoj minuti sudačke nadoknade.

West Ham ni u trećoj uzastopnoj utakmici nije upisao pobjedu nego je remizirao s WBA na domaćem terenu. U vodstvo je Čekićare doveo Sakho u 10., a izjednačio je Berahino u 42.

Aston Villa i Crystal Palace odigrali su utakmicu bez pogodaka na Villa Parku. Domaćini su bili bolja momčad u svim segmentima igre, ali nisu uspjeli do sva tri boda.

Nebo i zemlja

Bayern je neviđenom lakoćom utrpao Dinamu devet golova, a mogao je mirne duše još barem pet-šest. Katastrofa Dinama, najružniji poraz u...

• gerrard01.01.2015. u 23:06
    i onda je lovren jedini(i glavni) problem obrane liverpoola....