Niti odlazak Markote nije poremetio Cibose, u Domu Dražena Petrovića poražen Mega Leks

Branimir Korać • ponedjeljak, 05.01.2015.

Nekoliko dana nakon odlaska Damira Markote iz Cibone, Vukovi su ugostili Mega Leks i ubilježili novu pobjedu. Ovaj put slavili su s 84:80 i pokazali da se dobro nose s čestim promjenama u kadru...

Kao što odlazak Jerela Blassingamea nije imao negativan utjecaj na Cibonu, nije imao niti odlazak Damira Markote. Svim tim odlascima u Ciboni odgovaraju pobjedama pa je tako svladan i Mega Leks u Domu Dražena Petrovića s 84:80.

Igrači Slavena Rimca tri četvrtine bili su bolji protivnik, u završnici je došlo do pada i snage i koncentracije što je Mega Leks skoro kaznio, ali Cibona je ipak izdržala.

Nakon nešto nervoznijeg ulaska u utakmicu, Cibona je kontrolu preuzela u završnici prve i početkom druge četvrtine kada je napravila seriju 15:0 uz dobar nastup Mavre te je pobjegla na 33:22.

Mega Leks je uspio u završnici prvog poluvremena smanjiti na samo pet poena zaostatka, no trica Marina Rozića u posljednjim trenucima poluvremena donijela je Ciboni mirno vodstvo 49:41.

S dobrom igrom Cibosi su nastavili i u trećoj četvrtini u koju su nešto sporije ušli i Mega Leks je uspio smanjiti na 49:46, no vrlo brzo stvari su vraćene na svoje mjesto te se Cibona odvojila i s velikih plus 14 dočekala posljednju četvrtinu.

Gosti se ipak nisu predali i u nekoliko navrata smanjivali su zaostatak na samo četiri poena, no bliže od toga nisu mogli i Cibona je odnijela pobjedu s konačnih 84:80.

U pobjedničkom sastavu Dominik Mavra ubacio je 14 poena (0/3 za dva, 4/8 za tri) i podijelio četiri asistencije, po 13 su dodali Marin Rozić (1/4 za dva, 2/3 za tri) i Marko Jagodić-Kuridža (5/11 za dva, 0/2 za tri, 11 skokova, pet asistencija) dok je 11 ubacio Filip Krušlin (2/2 za dva, 2/5 za tri).

Kod Mega Leksa daleko ispred ostalih bili su Dejan Musli s 26 poena (7/9 za dva) i Nenad Miljenović sa 16 poena (5/10), 11 asistencija i devet skokova.

• narada10806.01.2015. u 19:18
    kod Mege ima par perspektivnih igrača o kojima ćemo još čuti (Miljenović, Zagorac). Mavra po dosad pokazanome treba bezuvjetnu potporu trenerskog stožera, a da li će biti mjesta u repki za njega, to će vrijeme pokazati.
    narada108
  • anetisi06.01.2015. u 15:17
    @dugidevet moguće da je tako, ali ti kao da zaobravljaš da ne cibona u odnosu na prošlu godinu oslabljena odlaskom šarića i planinića, te da je prije mjesec dana otišao blass.. tako da tvoja priča baš i ne drži vodu.
    anetisi
  • Obrisan korisnik06.01.2015. u 12:59
    Od kako je otišao Blass cibona je napravila seriju do 6 pobjeda i samo 1 poraz! Fantastično! Ilijevski ga je solidno nadomjestio a mavra je konačno dobio minutažu i pokazao je da to zaslužuje. @iadera...bezidejnost u igri Mege?! Pa Miljenović sam je imao 11 asista! Kako možeš pričati o... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik06.01.2015. u 07:42
    rezultat i plasman su daleko iznad igre, nadam se da su toga svjesni, ubiru benefite slabe lige ove godine
  • iadera06.01.2015. u 07:33
    Drago mi je uvik kad dobijemo Srbe, ali Cibonina igra je bila očajna, tim više što je Mega bila totalno bezidejna u napadu i masu su grešaka radili. Da nije bilo Muslija ne bi prišli 40 koševa. Ciboni je 6-7. misto je plafon na kraju. Di je to od F4...Zvezda, Budućnost, Cedevita i Partizan su... [više na forumu]