Ibrahimović pogotkom prsima odveo PSG u polufinale Liga kupa

Ivan Dorian Molnar • srijeda, 14.01.2015.

Švedski napadač Zlatan Ibrahimović još je jednom pokazao koliko znači momčadi Paris Saint-Germaina, zabivši pogodak prsima u četvrtfinalnom ogledu protiv Saint-Etiennea, s kojim je odveo Parižane u polufinale…

Kada ne igra Zlatan, ne igra ni PSG. To već svi pomni pratitelji francuskog nogometa dobro znaju, tako da i nije neko čudo što super bogata pariška momčad ne bilježi dobre rezultate u susretima u kojima Ibrahimović ne sudjeluje sa 100 posto.

No, u jučerašnjem ogledu četvrtfinala Liga kupa, fantastični napadač još je jednom pokazao što znači svojoj momčadi. Igrala se 72. minuta susreta na Geoffroy-Guichardu kada je Zlatan Ibrahimović prsima poslao loptu u gol Saint-Etiennea nakon ubačaja Lucasa Moure s desne strane. Suci su označili pogodak, a burni su bili protesti domaćih navijača, koji su čak i uzrokovali kraći prekid utakmice bacivši razne predmete u teren. Međutim, susret je brzo nastavljen, a Parižani su minimalnom pobjedom prošli u polufinale.

U društvo najbolje četiri momčadi ovog natjecanja jučer je ušla i Bastia, koja je s 3:1 porazila Rennes na domaćem terenu. Gosti iz Bretanje susret su završili s devet igrača, nakon što su isključeni Konradsen i Lenjani. Rennes je poveo golom Armanda već u 12. minuti, ali preokret Bastije u nastavku režirali su Squillaci i autogol Danzea, dok je točku na „i“ stavio Djibril Cisse u posljednjoj minuti susreta.