Branimir Korać • petak, 16.01.2015.

Barcelona je imala tek odrađivanje posla protiv Elchea. Već u prvom susretu sve je riješeno i uzvrat je bio prilika za odmaranje prvotimaca i šansa za neke mlađe igrače, među njima i Alena Halilovića...

Elche se nije dobro proveo niti u uzvratu osmine finala Kupa kralja. Na Camp Nouu se oprostio od ambicija za prolaz izgubivši s 5:0 dok je na svom stadionu od uglavnom Barceloninih rezervi primio još četiri gola.

Bila je to i idealna prilika za debi Alena Halilovića koji je odradio svojih prvih pola sata u službenoj utakmici prve momčadi Barcelone. Halilović je bio vrlo blizu debiju iz snova, umalo je postigao i pogodak, no njegov udarac zaustavila je vratnica.

Dok su Halilović i Ivan Rakitić početak utakmice dočekali na klupi, Mario Pašalić bio je u prvih 11 Elchea i igrao je sat vremena. Rakitić nije ulazio u igru.

Već na poluvremenu Barcelona je imala visokih 3:0.

Jeremy Mathieu u 21. minuti fantastičnim golom iz slobodnog udarca doveo je goste u vodstvo, a u 40. minuti još jednim lijepim udarcem izvana na 2:0 povisio je Roberto

Prvo poluvrijeme gosti su zaključili pogotkom iz kaznenog udarca nakon što je Adriano srušen u 16 metara. Siguran izvođač bio je Pedro.

U drugom dijelu gosti su se zadovoljili s 3:0 i tek u završnici stigli su do četvrtog pogotka i to preko Adriana koji je lijepo pogodio glavom.