Makedonija nakon Tunisa bolja i od reprezentacije Irana, Austrija uspješna protiv BiH

Iz Dohe:Zvonka Keliš, Danijela Lemaić • subota, 17.01.2015.

Reprezentacije Irana i Makedonije u skupini su B na teren stupile u istome terminu kada je i Hrvatska u dvorani Duhail zaigrala u svom dvoboju s Tunisom, a u Ali Bin Hamad Al Attiya Areni Makedonija upravo su Makedonci stigli do svog drugog slavlja na Svjetskom prvenstvu. U svom drugom nastupu na Svjetskom prvenstvu Bosna i Hercegovina nije stigla do slavlja, naime, Austrijanci su se pokazali iskusnijima te stigli do prva dva boda.

Iran - Makedonija 31:33 (17:19)

Nakon što su dan ranije pomalo i iznenadili itekako uvjerljivom pobjedom nad Tunisom (33:25), Makedonci su se u svom drugom susretu na Svjetskom prvenstvu, dobro namučili s reprezentacijom Irana. Iako Makedonija vrlo dobro otvara susret te osigurava uvodnih 4:1, Iran se vrlo brzo vraća u susret te hvata priključak te do šeste minute stiže na 4:5 da bi pet minuta kasnije osigurao i izjednačenje 8:8. Kreće potom velika borba u kojoj rukometaši Irana sredinom prvoga poluvremena odlaze na lijepih 11:9 nakon čega rezultat love Makedonci što im, pak, za rukom polazi pri ulasku u završnicu prvoga dijela, a do odlaska na odmor Makedonija se ipak uspijeva odvojiti na +2 (19:17).

U nastavku susreta Iran nastavlja puhati za vrat Makedoncima te ubrzo nanovo stiže na minus jedan (19:20), no Makedonija tada ubacuje u brzinu više i odlazi na 23:20 i 26:22. Stečenu prednost Makedonija održava i sredinom drugoga poluvremena iako Iran ni tada ne posustaje te pokušava uhvatiti priključak i još jednom izjednačiti, ali stiže samo na minus dva nakon čega se Makedonci odvajaju na sigurniju prednost te na koncu upisuju pobjedu 33:31. Najefikasniji u redovima pobjednika bio je Kiril Lazarov s devet postignutih pogodaka, Petar Angelov i Borko Ristovski sakupili su 14 obrana, dok je najbolji kod Irana bio Allahkaram Esteki s devet golova, a vratari Irana obranili su 13 lopti.

Austrija - Bosna i Hercegovina 23:21 (12:11)

Nakon povijesnog slavlja nad Iranom reprezentacija Bosne i Hercegovine drugog dana natjecanja skupine B snage je odmjerila s Austrijom. U susret dobro ulaze obje ekipe stoga se poravnata igra održavala gotovo cijelo prvo poluvrijeme. Tako je u desetoj minuti Dejan Malinović zabio za 5:5, a do prvog odvajanja od dva zgoditka stiže Bosna i Hercegovina koja u 25. minuti ostavlja Austriju na minus dva (9:11). Održali su bosanskohercegovački igrači prednost sve do posljednje minute prvog dijela utakmice kada Raul Santos zabija za 11:12 te se s tim rezultatom odlazi na odmor.

Početkom drugog poluvremena Austrija je poravnala na 13:13, a potom preko Nikole Bilyka prešla u vodstvo 14:13. Uslijedilo je potom nekoliko uzastopnih obrana kod vratara s obje strane stoga su mreže mirovale punih pet minuta. Post od zgoditaka prekida Austrija koja stvara seriju 5-0 i ostavlja Bosnu i Hercegovinu na minus pet (19:14). Izabranici Dragana Markovića krenuli su u lov na protivnike, ali do posljednjeg sučeva zvižduka tek su smanjili zaostatak na 21:23. Najbolji kod Austrije bili su Victor Szilagyi i Raul Santos svaki s po četiri pogodaka. Kod Bosne i Hercegovine istaknuo se Dejan Malinović sa šest zgoditaka, a njih četiri dodao je Senjamin Burić.