Borna Rupnik • ponedjeljak, 19.01.2015.

Dvoboj za prvo mjesto u Skupini C Azijskog kupa odlučen je u sudačkoj nadoknadi, a potpuno su praznih ruku naposljetku ostali samo Katarani.

Nogometne reprezentacije Irana i Ujedinjenih Arapskih Emirata odlučivale su o pobjedniku svoje skupine u međusobnom ogledu u trećem kolu, a pogodaka nije bilo sve do prve minute sudačke nadoknade.

Tada je Ghoochannejhad, koji je ušao u 72. minuti s klupe za pričuve, uspio glavom preusmjeriti jednu odbijenu loptu u protivničku mrežu za nova tri boda. Iranci su prvo mjesto tako osvojili bez primljenog pogotka.

Ujedinjeni Arapski Emirati u četvrtfinalu će vjerojatno igrati protiv Japana, koji u utorak mora potvrditi osvajanje Skupine D. Iran svog protivnika čeka iz terceta Iraka, Jordana i Palestine.

Bahrein je u dvoboju za prestiž svladao Katar 2:1, a pogotke su postigli Dhiya i Jaafar. Jedini strijelac za Katar bio je Al Haydos.