Đoković, Wawrinka i Serena Williams uvjerljivim nastupima započeli svoj put na Australian Openu

Mihaela Bradovski • utorak, 20.01.2015.

Drugi dio ždrijeba kod tenisača i tenisačica na Australian Openu okončan je uglavnom pobjedama favorita. Zagrijavanje za ono što slijedi imali su oni najviše postavljeni nositelji koji nisu ispuštali setove...

Branitelj naslova pobjednika Australian Opena, Stan Wawrinka nije imao problema u prvom kolu. Protivnik mu je bio Turčin Marsel Ilhan kojeg je Wawrinka svladao za sat i pol bez izgubljenog seta i bez izgubljenog servisa.

Tek nešto malo teži posao imao je Novak Đoković koji je igrao protiv Slovenca Aljaža Bedenea, igrača koji je u sezonu ušao u dobroj formi. Međutim prvi nositelj nije dopustio nikakvo iznenađenje i stigao je do uvjerljive pobjede u tri seta.

Sljedeći protivnik Ivana Dodiga, Kei Nishikori, igrao je protiv Nicolasa Almagra koji mu je pružio dobar otpor iako je Nishikori uspio slaviti u tri seta. Almagro je imao priliku u drugom setu, međutim nije je iskoristio i izgubio je taj set u tie-breaku poslije čega je Nishikori lako dobio treći set sa 6:2.

Iz velikih problema uspio se izvući Gael Monfils koji je igrao protiv sunarodnjaka Lucasa Pouillea i uspio doći do pobjede nakon što je izgubio prva dva seta. Pouille ipak nije uspio zadržati takvu razinu igre i Monfils je na kraju slavio.

30 as servisa u tri seta ispalio je Miloš Raonić protiv Ilje Marčenka. Samo jednom je Raonić oduzeo Ukrajincu servis, bilo je to u trećem setu dok je prva dva uspio dobiti tek u tie-breaku.

Od nositelja dalje nisu prošli Fabio Fognini koji je imao čak 77 neprisiljenih pogrešaka protiv Alejandra Gonzaleza, Julien Benneteau porazom od Benjamina Beckera, Pablo Cuevas koji je izgubio od Matthiasa Bachingera i Aleksandr Dolgopolov kojeg je svladao Paolo Lorenzi.

Kod tenisačica u akciji je bila Serena Williams, a prva protivnica nije bila zahtjevna, igrala je protiv Belgijke Allison van Uytvanck. Izgubila je četiri gema, sva četiri u drugom setu.

Sličan meč odigrala je i Petra Kvitova koja je igrala protiv Richel Hogenkamp. I Kvitova je glatko uzela prvi set i onda se nešto više mučila u drugom, ali ipak mirno privela meč kraju.

Prolaz je upisala i Ajla Tomljanović koja na Grand Slam turnirima nastupa za Australiju. Tomljanović je izgubila prvi set protiv Shelby Rogers, ali je nakon toga napravila preokret i uspjela doći do pobjede.

Australian Open, tenisači, prvo kolo:
Stan Wawrinka (Švicarska, 4) - Marsel Ilhan (Turska) 6:1, 6:4, 6:2
Novak Đoković (Srbija, 1) - Aljaž Bedene (Slovenija) 6:3, 6:2, 6:4
Lleyton Hewitt (Australija) - Ze Zhang (Kina) 6:3, 1:6, 6:0, 6:4
Kei Nishikori (Japan, 5) - Nicolas Almagro (Španjolska) 6:4, 7:6(1), 6:2
Gael Monfils (Francuska, 17) - Lucas Pouille (Francuska) 6:7(3), 3:6, 6:4, 6:1, 6:4
Miloš Raonić (Kanada, 8) - Ilja Marčenko (Ukrajina) 7:6(3), 7:6(3), 6:3
Alejandro Gonzalez (Kolumbija) - Fabio Fognini (Italija, 16) 4:6, 6:2, 6:3, 6:4
Gilles Simon (Francuska, 18) - Robin Haase (Nizozemska) 6:1, 6:3, 6:4
David Ferrer (Španjolska, 9) - Thomaz Bellucci (Brazil) 6:7(2), 6:2, 6:0, 6:3
Benjamin Becker (Njemačka) - Julien Benneteau (Francuska, 25) 7:5, 5:7, 6:2, 6:4
Feliciano Lopez (Španjolska, 12) - Denis Kudla (SAD) 3:6, 6:2, 4:6, 6:2, 10:8
Vasek Pospisil (Kanada) - Sam Querrey (SAD) 6:3, 6:7(5), 2:6, 6:4, 6:4
Fernando Verdasco (Španjolska, 31) - James Ward (Velika Britanija) 2:6, 6:0, 7:6(6), 6:3
Jerzy Janowicz (Poljska) - Hiroki Moriya (Japan) 7:6(5), 2:6, 6:3, 7:5
John Isner (SAD, 19) - Jimmy Wang (Kineski Tajpeh) 7:6(5), 6:4, 6:4
Go Soeda (Japan) - Elias Ymer (Švedska) 1:6, 6:4, 4:6, 6:3, 6:3
Andreas Haider-Maurer (Austrija) - Laurent Lokoli (Francuska) 6:4, 7:5, 4:6, 6:3
Jarkko Nieminen (Finska) - Andrej Golubjev (Kazahstan) 6:1, 6:2, 7:6(6)
Adrian Mannarino (Francuska) - Blaž Rola (Slovenija) 7:6(7), 6:3, 6:2
Sergij Stakhovski (Ukrajina) - Dušan Lajović (Srbija) 6:3, 4:6, 6:4, 6:7(3), 6:4
Donald Young (SAD) - Tim Pütz (Njemačka) 6:4, 4:6, 6:3, 6:2
Matthias Bachinger (Njemačka) - Pablo Cuevas (Urugvaj, 27) 7:6(1), 6:3, 6:1
Roberto Bautista Agut (Španjolska, 13) - Dominic Thiem (Austrija) 4:6, 6:2, 6:3, 7:6(5)
Paolo Lorenzi (Italija) - Aleksandr Dolgopolov (Ukrajina, 21) 6:4, 6:3, 6:2
Marcel Granollers (Španjolska) - Stephane Robert (Francuska) 6:3, 6:4, 6:4
Andrej Kuznecov (Rusija) - Albert Ramos (Španjolska) 6:1, 3:6, 6:3, 7:6(3)
Guillermo Garcia-Lopez (Španjolska) - Peter Gojowczyk (Njemačka) 6:7(1), 7:5, 6:4, 1:0 predaja Gojowczyk
Marius Copil (Rumunjska) - Pablo Andujar (Španjolska) 6:2, 6:2, 7:5
Santiago Giraldo (Češka, 30) - Jan Hernych (Češka) 6:3, 6:2, 6:2
Steve Johnson (SAD) - Kyle Edmund (Velika Britanija) 6:4, 6:4, 6:3
Gilles Müller (Luksemburg) - Pablo Carreno-Busta (Španjolska) 6:4, 7:6(5), 7:6(3)