Davor Kovačević • subota, 31.01.2015.

Među devet utakmica NBA lige istaknula se ona Toronta i Brooklyna koja se odlučivala u produžetku, a dosta povjerenja od svog trenera dobio je i Bojan Bogdanović. Dallas je u Miamiju napravio nevjerojatnu seriju za prekid lošeg niza, dok su Cleveland Cavaliersi s Jamesom nastavili pobijeđivati.

Torontu drama u Brooklynu, Bogdanoviću visoka minutaža

Najneizvjesniji susret dana odigran je u Brooklynu gdje su domaći Netsi ubilježili i četvrti poraz u nizu. Tek kroz produžetak pobjedu sa 127:122 odnio je Toronto koji je produžio svoj niz na pet pobjeda, a Netsima nije pomogla ni odlična večer dvojca Lopez-Jack.

Raptorsi su krenuli s 12:0, ali brzo su domaćini uhvatili priključak, poveli početkom druge četvrtine, a onda su ponovno Raptorsi stvorili dvoznamenkastu prednost koja se tijekom treće četvrtine popela i do najvećih 76:59. Velikom serijom Netsi su se potpuno vratili u utakmicu, 20 sekundi prije kraja imali 113:111, ali je Johnson odveo utakmicu u produžetak gdje je pobjedu izvukao Toronto.

Trojica igrača Raptorsa imala su visoke brojke, a najracionalniji je bio Johnson s 24 poena i tek jednim promašajem iz igre, DeRozan je ubacio 26, a Williams 25 poena. Jack i Lopez bili su najbolji pojedinci Brooklyna oba ubacivši po 35 poena, uz 13 Jackovih asistencija i 12 Lopezovih skokova. Bojan Bogdanović nije krenuo u petorci, ali je dobio 40 minuta kojih je iskoristio za 11 poena (3/8).

Atlanti 18. u nizu

Seriji Atlante koja je započela još 26. prosinca protiv Milwaukeeja i stigla do 18. pobjede ne nazire se kraj. Hawksi su na svom parketu svladali i Portland sa 105:99 i tako poboljšali svoj omjer protiv Zapadne konferencije na 13-2.

Ni jedna momčad tijekom utakmice nije uspjela stvoriti prednost veću od šest koševa, a Atlanta je serijom 12-2 otvorila posljednju četvrtinu za 81:76 i uspjela svaki put otkloniti Portlandove prijetnje u završnim minutama utakmice.

S 21 poenom Atlantu je predvodio Millsap, 17 poena dodao je Korver, dok je Horford pratio sa 16 poena. Kod Portlanda odličnu je utakmicu odigrao Aldridge i s 37 poena i 11 skokova bio daleko najbolji pojedinac svoje momčadi u kojoj još vrijedi izdvojiti Matthewsovih 16 poena.

James se vratio, Cavsi nastavili u pobjedničkom ritmu

Poslije jedne propuštene utakmice u redove Cleveland Cavaliersa protiv Sacramenta vratio se LeBron James i sam pripomogao svojoj momčadi kako bi se približila najdužem pobjedničkom nizu koji je ostvaren još 2010. kada je stigla do 13. Sada su Cavsi na devet.

Već do isteka prve četvrtine Cleveland je stvorio prednost od 30:18 i povećavao to u nastavku utakmice sve do najvećih 86:65 na ulasku u posljednju četvrtinu što je i riješilo pitanje pobjednika. Sacramento je uspio do kraja ublažiti poraz na 90:101.

Iako nije bio na 100 % James je završio utakmicu s 19 poena, Love je bio najefikasniji s 23 poena i deset skokova, a Irving je ubacio 21. Cousins je na drugoj strani ostvario učinak od 21 poena i 13 skokva, a Gay 20 poena.

Nestvarna serija Dallasa na Floridi

Neugodna četiri poraza u nizu Dallas Mavericksa bila su lagani poziv na uzbunu svima i teksaškoj momčadi, a onda su u Miamiju napravili nešto nevjerojatno u posljednjoj četvrtini što je označilo i 600. pobjedu u regularnom dijelu sezone trenera Dallasa Carlislea.

Naime, Miami je bio bolja momčad 33 minute, vodio 45:33 na poluvremenu, a onda potpuno nestao s terena. Od 51:60 Dallas je napravio nestvarnu seriju od 37-2 (!) u deset minuta za 88:62, a tek je Johnson zabio za Miami u toj seriji.

U konačnu pobjedu 93:72 20 poena ugradio je Vilanueva, a po 12 su ubacivali Nowitzki i Ellis. Whiteside odigrao je još jednu odličnu utakmicu i skupio 16 poena i čak 24 skokva od kojih je bilo deset napadačkih. Ennis je bio u koraku s Whitesideom s 15 poena.

Golden Stateu drugi uzastopni poraz

Utah Jazz uspjela je pobjedom 110:100 zaustaviti Golden State Warriorse koji su nakon poraza od Bullsa doživjeli i drugi uzastopni. Warriorsi su prvi put još od prosinca i 86 poena Lakersima postigli najmanji broj poena na utakmici, a kada se tomu doda da su na gostujućim utakmicama u kojima na poluvremenu gube dvoznamenkastom razlikom bili na 1-3, onda se još jedan takav poraz nije mogao izbjeći.

Tu prednost s poluvremena (54:46) Utah je u nastavku digla i do 67:49 i to uspješno održavala sve do posljednje minute kada je Golden State priprijetio dolaskom na -6 (100:106), ali 25 preostalih sekundi bilo je premalo za potpuni preokret.

Hayward je predvodio Jazz s 26 poena i 15 skokova, Booker je ubacio 17, a Favors i Burke po 15. Curry je na svojim leđima nosio Warriorse, postigao 32 poena, ali nije imao veliku pomoć u svojim sugiračima. Tek je Barbosa postigao 15, a Thompson 12.

Pelicansi mogu i bez Davisa

Da se izostanak najboljeg igrača Anthonyja Davisa ne osjeti na rezultatskom planu, za New Orleans Pelicanse najviše se pobrinuo Eric Gordon koji je svoju najbolju utakmicu sezone sačuvao upravo za svoju bivšu ekipu.

LA Clippersi su u Smoothie King centar stigli sa šest vezanih pobjeda, ali u poraz ih je gurnula treća četvrtina koju su Pelicansi dobili s 35:22 i otišli na 88:76. Stigli su Clippersi u svojoj seriji pet minuta prije kraja na samo 94:95, ali ne i do potpunog preokreta. Završilo je 108:103 za domaćine.

Pedantni američki statističari izračunali su da su Pelicansi pobijedili prvi put u posljednjih pet godina kada su ubacivali najmanje šest ubačaja manje od svog protivnika. Gordon je završio s 28 poena, Anderson s 24. Paul je predvodio Clipperse s 24 poena, a Griffin je dodao 19.

Blizu velikog preokreta bili su Boston Celticsi na domaćem parketu protiv Houston Rocketsa koji su na poluvremenu imali 18 koševa viška (60:42), da bi ih Celticsi u trećoj četvrtini limitirali na svega devet poena i približili se na samo -5. Stigli su i na -3 u samoj završnici, ali ne i dalje od toga. U pobjedu 93:87 Motijeunas je ugradio 26 poena, Smith je dodao 15, a Harden 14 poena. Po 17 poena za Boston postigli su Bass i Thornton.

Chicago Bullsi nastavili su u Arizoni s toplo-hladnim izvedbama gdje su nakon dva vezana produžetka poraženi u regularnom vremenu. Phoenix je u drugoj četvrtini stvorio kapital i od 16 koševa (55:49) bez kojeg je ostao već u trećoj četvrtini. Bullsi su bili u igri do samog kraja, ali Sunsi su zadržali prednost do konačnih 99:93. Najraspoloženiji u redovima domaćina bili su Bledsoe s 23 i Dragić s 21 poenom, dok je kod Bullsa Rose bio najbolji strijelac s 23 poena (8/23), Butler je dodao 22, a Brooks 21 poen.

Do druge uzastopne pobjede sa 103:94 stigli su Philadelphia 76ersi i to drugi put u sezoni svladavši Minnesotu protiv kojeg su 76ersi upravo izbjegli izjednačavanje najgoreg starta u NBA ligi. Philadelphia je utakmicu prelomila u posljednjoj četvrtini u kojoj su stvorili dvoznamenkastu prednost, a najveće zasluge tomu idu Carter-Williamsu koji je ostvario triple-double sa 17 poena, deset skokova i asistencija. Mbah a Moute je ubacio 18 poena, dok su kod Wolvesa najbolji bili Martin s 19 i Peković s 18 poena.

• orangecrush31.01.2015. u 14:08
    Cavsi su se digli, ali treba to i dalje uzet s rezervom jer raspored im je išao na ruku. Ono što je za njih ključno je da je James napokon počeo igrati, ali i dalje im ne bi dao prednost pred Atlantom koja je sposobna iskoristiti do maksimuma njihove obrambene manjkavosti, a ni protiv Chicaga ako... [više na forumu]
    orangecrush
  • serieA31.01.2015. u 13:47
    atlanta iako završi na broju 1 neće moći do samoga kraja iako po meni ima više šansi nego recimo golden state ,probuđeni cavsi su glavni favoriti istoka