Subašić 385 minuta do rekorda: "Imao sam više posla nego obično. Nastavljamo s čvrstom obranom"

Borna Rupnik • ponedjeljak, 02.02.2015.

Danijel Subašić nije morao po loptu u mrežu ni u susretu protiv vodeće momčadi francuske lige, Lyona.

U posljednjem dvoboju nedjeljnog programa Ligue 1, Monaco i Lyon odigrali su 0:0, što znači da hrvatski reprezentativni čuvar mreže Danijel Subašić pogodak nije primio već 791 ligašku minutu, odnosno osam kola.

Lyon je nastupio bez svog prvog strijelca Alexandrea Lacazettea, a Subašić je poručio: "Ovo je sjajna serija za mene. Samopouzdanje raste cijeloj momčadi, premda sam protiv Lyona imao više posla nego obično".

"Nastavit ćemo igrati čvrstu obranu", dodao je nekadašnji vratar Hajduka, koji je u Kneževinu stigao 2012. godine. Prvenstveni rekord drži Gaetan Huard, koji u dresu Bordeauxa u sezoni 1992./1993. pogodak nije primio 1.176 ligaških minuta.

"Niz bez poraza nagrada je za trud cijele momčadi", zaključio je trener Monaca Leonardo Jardim, kojemu predstoji i okršaj s Arsenalom u osmini finala Lige prvaka.