Borna Rupnik • srijeda, 04.02.2015.

Borussia iz Dortmunda ostala je praznih ruku i u dvoboju protiv vrlo dobrog Augsburga, dok je Olićev HSV došao do vrlo važne pobjede na gostovanju kod Lakićevog Paderborna.

Teški dani za Jürgena Kloppa i njegovu Borussiju (D) nastavljeni su i u srijedu. Žuto-crni su ugostili Augsburg, koji je opet pokazao da dobar plasman (četvrto mjesto) nije slučajnost i slavio 1:0. Jedini je pogodak postigao Bobadilla u 50. minuti, a Augsburg je tako nastavio i svoj ovosezonski niz bez ligaškog remija.

Posljednjih je pola sata Borussia (D) imala i prednost igrača više, jer je isključen Janker zbog starta na Aubameyangu. No, rezultat se nije mijenjao.

Dobru večer za Hamburžane kod Paderborna najavio je Van der Vaart, koji je već u drugoj minuti realizirao kazneni udarac, a vodstvo je udvostručio Jansen u 72. minuti, dobro se snašavši u gužvi u šesnaestercu.

"Točku na i" stavio je Stieber u sudačkoj nadoknadi, a Ivica Olić i Srđan Lakić bili su u udarnim postavama svojih novih klubova. Olić je zamijenjen u 89. minuti, a Lakić je odradio cijelu utakmicu.

Bayer iz Leverkusena nastavio je svoj niz neporaženosti i u Berlinu. Apotekari su iz glavnog grada odnijeli sva tri boda, zahvaljujući pogotku Kiesslinga nakon ubačaja Wendella na početku drugog poluvremena.

Tin Jedvaj zbog ozljede nije konkurirao za nastup, a Dario Krešić ostao je na klupi.

Werder je do treće uzastopne pobjede stigao na gostovanju kod Hoffenheima, koji je tako sve dalje od željenog mjesta u europskim natjecanjima. Novi je pogodak za momčad iz Bremena postigao Di Santo, u osmoj minuti, no izjednačio je Bičakčić. Pobjedu Werderu osigurao je Bargfrede u 52. minuti. Köln i Stuttgart odigrali su utakmicu bez pogodaka.

• Obrisan korisnik07.02.2015. u 05:01
    Inace se cesto slazem sa Hrvojem, a s tobom kako-kad, posebno dok si neutemeljeno branio lopovsku-glumacku druzinu Barce. Ali ovdje se totalno slazem s tobom i bas si mocno u tom sarkasticnom smislu objasnio neke stvari. Ne samo vezano za Kloppa vec globalno stanje uma nacije, i ne samo u... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik06.02.2015. u 01:45
    pa trener je uvijek odgovoran i za uspjeh i za neuspjeh...s te strane si u pravu, iako ti je jasno u kakvoj su formi ove sezone reus, hummels, subotic, weidenfeller...da spomenem samo kljucne igrace...a kloppova odgovornost lezi ponajvise u tome sto nije znao dovesti zamjenu za lewandowskog, a znao... [više na forumu]
  • Hrvoje199005.02.2015. u 16:55
    Kad su bili na vrhu, najviše zasluga se pripisivalo Kloppu i bija je glavna zvijezda kluba. Sad kad ide sve naopako, šta očekuješ? E sad je do igrača jel? Samo mi to odgovori. Ne ulazin uopće u to kakav je on ka trener, samo iznosin kako su stvari stajale i kako sad stoje. Ako si moga bit idol moš... [više na forumu]
    Hrvoje1990
  • Obrisan korisnik05.02.2015. u 01:50
    i posebna pohvala treneru Augsburga Weinzierlu koji već 2 godine ima svemirske rezultate u odnosu na budžet i imena u svlacionici
  • Obrisan korisnik05.02.2015. u 01:49
    Samo sam čekao kad će krenuti paljba po Kloppu. Istina, čovjek koji je naslijedio megamomčad u Dortmundu prije 6-7 godina i otada osvojio samo dvije lige s uvjerljivo najbogatijim klubom u Njemačkoj , jednom bio u finalu LP i izgubio od u tom trenutku očajnog Bayerna, pa prošle godine ispao od... [više na forumu]