Josip Piršljin • srijeda, 04.02.2015.

Napoli se "dokopao" polufinala nacionalnog Kupa nakon što je na svom terenu bio bolji od Intera. Pogodak vrijedan prolaska postignut je u 93. minuti.

Odigrana je i posljednja utakmica četvrtfinala Coppa Italije. Na stadionu San Paolo susreli su se Napoli i Inter, a dalje su prošli domaći nogometaši. Sve do 93. minute nije bilo golova, no tada se "ukazao" Higuain i donio slavlje svojoj momčadi i navijačima.

Ivan Strinić se već ustalio u prvoj momčadi Napolija, te je još jednom odradio vrlo dobrih 90 minuta, a cijelu utakmicu odigrao je i Marcelo Brozović, novopridošli član Intera. Mateo Kovačić je ovog puta ostao na klupi za pričuve.

U prvom poluvremenu Benitezova momčad je bila dosta bolja od one koju vodi Mancini. Napoli je imao nekoliko dobrih šansi, no napadačka linija nije bila raspoložena. Na odmor se otišlo s rezultatom 0:0, a u nastavku nije bilo previše uzbuđenja na terenu.

Obje momčadi su bile pomalo rezervirane što se tiče ofenzivnih akcija i kao da su se čekali produžeci. No, njih je u trećoj minuti sudačke nadoknade spriječio Higuain. Argentinac je iskoristio loptu Alžirca Ghoulama i iskosa postigao vrlo lijep pogodak koji odvodi Napoli u polufinale gdje će snage odmjeriti s Lazijem. Drugi par čine Juventus i Fiorentina.

• serieA05.02.2015. u 13:15
    strinić je odigrao odličnu utakmicu,broza pak srednja žalost ali treba pričekat privikavanje koje očito nije bilo potrebno striniću kojeg nikad nisam vidio toliko sigurnog kao šta igra u napoliju gdje mu očito sustav igre savršeno paše (ima manje obrambenih zadataka nego recimo u repki)