Monaco pao nakon penala, Bastia i PSG u finalu francuskog Liga kupa

Sportnet • četvrtak, 05.02.2015.

Teška utakmica između Monaca i Bastije rezultirala je jedanaestercima, a više sreće imala je Bastia i plasirala se u finale francuskog Liga kupa rezultatom 0:1 (6:7). U finalu će se susresti s Paris Saint Germainom.

Danijel Subašić utakmicu je odgledao s klupe, a umjesto njega mrežu Monaca branio je Maarten Stekelenburg.

Na početku utakmice Monaco dominira na domaćem terenu. U 15. minuti posjed lopte iznosi 61 posto za domaćine, a 39 posto za goste. Sedam minuta kasnije Berbatov puca prema vratima Bastije, ali Areola brani. Krajem prvog poluvremena gosti su se probudili, Sio puca prema golu, lopta pogađa Stekelenburga, odbija se od njega i vraća se Siu, koji ponovo cilja prema vratima Monaca, ali Stekelenburg brani. Dvije minute nadoknade po završetku prvog poluvremena nisu donijele pogodak i na predah se otišlo rezultatom 0:0.

Drugo poluvrijeme bilo je preslika prvog, u 47. minuti suđen je slobodni udarac za Bastiju, najviši u skoku je Squillaci, ali ne uspijeva loptu pospremiti u mrežu. Dominacija Monaca se nastavlja i uglavnom se igra pred Areolinim vratima, ali Monaco ostaje bez pogotka. U 82. minuti Palmieri glavom puca prema golu, ali Stekelenburg brani. Nakon dvije minute nadoknade, rezultat je i dalje 0:0.

Deset minuta prije kraja produžetaka Bastia ima dvije odlične prilike za vodstvo, ali ne uspijeva loptu pospremiti u Stekelenburgovu mrežu. U 117. minuti Moutinho puca prema golu, ali lopta odlazi malo iznad vratnice i propušta priliku da Monaco povede u prednost.

Kod udaraca s bijele točke precizniji su bili gosti. Dirar je promašio posljednji jedanaesterac, a pogrešku je iskoristio Squillaci i odveo Bastiju u finale Liga kupa.