Sportnet • subota, 07.02.2015.

Najzanimljiviji susret subotnjeg programa francuskog prvenstva odigran je u poslijepodnevnim satima kada su se sastali Rennes i Marseille, a pobjednika na kraju nije bilo...

Rennes i Marseille podijelili su bodove u 24. kolu francuske Prve lige. Marseille je tako ostao na drugom mjestu na tablici Ligue 1 s osvojenih 48 bodova, a Rennes na desetom mjestu s 31 bodom. Pogotke su postigli Toivonen u 27. minuti koji pogađa za vodstvo domaćina, a Ocampos u drugom poluvremenu u 60. minuti poravnava rezultat i utakmica završava rezultatom 1:1.

Desetoplasirana momčad na tablici Prve lige u gostima je cijelu utakmicu imala veći posjed lopte, 57 posto, ali domaćini su imali više šuteva u okvir gola i izvan njega. Trener Rennesa, Philippe Montanier u drugom poluvremenu napravio je promjenu u svojim redovima i iz igre su izašli Moreira, Pajot i požutjeli Pedro, a ušli N'Tep, Lenjani i Andre.

Početkom drugog poluvremena Marcelo Bielsa iz igre je izvadio Alessandrinija umjesto kojeg je zaigrao Ocampos. To se pokazalo dobrom odlukom jer je 15 minuta kasnije upravo on zatresao mrežu domaćina. Vratar Costil nije uspio obraniti Ocamposovu loptu.

Zbog prekršaja na Toivonenu, Lemina dobiva crveni karton i gosti u završnici ostaju s igračem manje.

U ostali utakmicama 24. kola, Bastia je pobijedila Metz rezultatom 2:0, a isto su odigrali i Caen i Toulouse. Za pobjedu Bastije zaslužni su Kamano i Boudebouz, dok su kod Caena pogotke postigli Privat i Feret.

Bordeaux je pobijedio u gostima Evian rezultatom 1:0, a jedini koji je pogodio mrežu bio je Khazri u 11. minuti utakmice. Lille je također dobio u gostima, pobijedivši Montpellier rezultatom 2:1. Roux i Lopes odveli su Lille do pobjede, dok je jedini pogodak za domaćine postigao Dabo. Reims je izgubio na domaćem terenu od Lorienta rezultatom 1:3. Jedini pogodak za domaćine zabio je Moukandjo, dok su kod gostiju pogađali Gassama, Guerreiro i Jeannot.