MAXtv Prva liga, 20. kolo, 08.02.2015, 15:00 h, Zadar, Stadion u Stanovima, gledatelja: 2.000

Niko Rukavina • nedjelja, 08.02.2015.

Nogometaši Zadra odlično su ušli u proljetni dio 1.HNL. Osim što su s 3:1 pobijedili Osijek i prepustili im „fenjer“, na krilima Ivana Pešića odigrali su jako dobru utakmicu dozvolivši gostima samo jedan udarac u okvir gola.

Vlatko Blažević
26'
17
Mohammed Okechukwu Aliyu
83'
11
Theophilus Solomon
89'
Igor Štimac
18
(do 46')
Tomislav Rukavina

Osijek je poveo već u trećoj minuti utakmice iz, kako se na kraju ispostavilo, jedinog udaraca u okvir u svih 90 minuta. Momčad Igora Štimca je u njegovom debiju na Zadrovoj klupi reagirala vrlo dobro te je ubrzo došla do preokreta. Zadar je prepustio Osijeku posjed lopte, no u igri su bili puno opasniji i konkretniji.

Utakmica nije mogla bolje početi za Osijek. Već u trećoj minuti, debitant koji je u Osijek stigao iz Širokog Brijega, Neven Laštro iz teške situacije nakon prekida spretno zabija za vodstvo Osijeka.

Međutim, nije se dugo čekalo za izjednačenje. Zadrov napadač Ivan Pešić dobro je iskoristio jednu asistenciju i rutinski zabio za izjednačenje. Ivan Pešić je definitivno bio prvo ime Zadrana u cijeloj utakmici. U 21. izborio je jedanaesterac nakon što ga je srušio Nikola Matas, a iz kaznenog udarca Lovro Čirjak zabija za vodstvo domaćina.

Konačni rezultat postavio je Igor Banović u 66. koji je lagano prošao kroz obranu Osječana i zabio za 3:1. Do kraja utakmice Zadar je mogao i povisiti prednost. Momčad Igora Štimca odigrala je jako dobru utakmicu koja im je sigurno popravila raspoloženje nakon tmurne jeseni.

• Obrisan korisnik08.02.2015. u 20:42
    sinovčić i štimac u zadru i reći da ima išta gadljivije od toga?
  • Obrisan korisnik08.02.2015. u 20:21
    Ne tribaju se osjecani brinit. Dat ce bodove dinamo i lokomotiva ako zatreba. Takodjer, od hajduka isto imate zagarantirane bodove
  • Obrisan korisnik08.02.2015. u 19:51
    zadar ce ispasti iz lige jer je mamicu i ostaloj bagri iz hns-a trn u oku ... dok ce osijek u zadnjih 5 kola biti nepobjediv kao i prosle godine ... osijek je uvjerljivo najgadljiviji klub u hnl-u ...
  • nestashko_nestashni08.02.2015. u 19:47
    kakav wondermaker :D
    nestashko_nestashni
  • Obrisan korisnik08.02.2015. u 17:42
    Znači osim što je povukao veze kod dovođenja nekih igrača u Zadar, malo je povukao i koju vezicu kod sudaca.