Sjajni Stipčević nosio Virtus do osmine finala, Simon vrlo dobar u pobjedi Lokomotiv Kubana

Branimir Korać • četvrtak, 12.02.2015.

Odigrani su svi susreti posljednjeg kola natjecanja po skupinama Eurokupa. Poznati su svi parovi osmine finala u kojoj će se naći i poveći broj hrvatskih predstavnika...

Košarkaši Budućnosti iz Podgorice izgubili su svaku šansu za prolazak dalje i na svom parketu tek su odrađivali posao protiv Gran Canarije. Španjolci su isto tako već osigurali prvo mjesto i ovaj susret odigran je za prestiž. Slavila je Gran Canaria uz 16 poena i deset skokova Waltera Tavaresa. Kod Budućnosti Vladimir Dašić ubacio je 20 poena dok je Darko Planinić za 24 minute bio na četiri poena (2/6) i tri skoka. Robert Rikić nije ulazio u igru. Upravo Gran Canaria bit će protivnik Cedevite u sljedećoj rundi i Repešina momčad neće imati nimalo lagan posao.

U Cedevitinoj skupini Virtus je na kraju završio kao prvi razbijanjem Zaragoze u posljednjem kolu s visokih 87:66. Posebno raspoložen bio je Rok Stipčević koji je za 26 minuta ubacio 20 poena (2/2 za dva, 3/4 za tri) uz pet asistencija. 22 izgubljene lopte gostiju, domaća trica na 14/28 i posve je jasno zašto su Španjolci tako lako pali.

Visok poraz Limogesa doma uz pobjedu Cantua protiv PAOK-a, otvorili su Talijanima vrata prolaza. Momčad Cantua završila je kao druga uz bolju ukupnu koš razliku nakon što je svaka momčad u međusobnim susretima slavila s po 11 razlike. Cantuu je na putu do važne pobjede protiv Grka pomogao i Ivan Buva koji je ubacio devet poena (2/6 za dva, 1/3 za tri) uz pet skokova za 26 minuta.

U skupini K posljednje kolo igralo se za prestiž. U njemačkom derbiju Bayern je lakoćom svladao Brose kod kojeg je 13 minuta dobio Dalibor Bagarić i za to vrijeme ubacio pet poena (2/3 za dva). Isto tako i dvoboj između Union Olimpije i Dijona nije imao poseban značaj, a Francuzi su odnijeli gostujuću pobjedu. Paolo Marinelli nije briljirao, igrao je 25 minuta i upisao pet poena (1/1 za dva, 1/3 za tri), no imao je i šest izgubljenih lopti.

Gjergjin Oostende nije uspio doći do iznenađenja u Vilniusu. Lietuvos Rytas još jednom je potvrdio da ga je na njegovom parketu vrlo teško pobijediti i pomeo je Belgijce sa 111:83 čime je Oostende završio na trećem mjestu iza Lietuvosa.

Lokomotiv Kuban zadržao je savršeni učinak zahvaljujući ubačaju Derricka Browna za pobjedu u Valenciji 90:89. Kruno Simon bio je među najboljim pojedincima susreta i za 31 minutu ubacio je 16 poena (6/8 za dva, 1/2 za tri) uz četiri skoka, a na drugoj strani Krešo Lončar za 19 minuta ubacio je 11 poena (4/9 za dva, 1/1 za tri) uz četiri skoka.