Branimir Korać • subota, 14.02.2015.

Okončano je sedmo kolo natjecanja po skupinama Eurolige. Istanbulski derbi privukao je najviše pozornosti, a završen je pobjedom Fenerbahčea dok su tijesne pobjede upisali i Laboral Kutxa i Panathinaikos...

CSKA Moskva - Emporio Armani 97:75

Moskovski CSKA upisao je glatku pobjedu protiv Armanija i još jednom potvrdio da kada igra ozbiljno, svakako je među dvije-tri najjače europske momčadi. Armani se u pojedinim trenucima dobro držao, međutim samo dok domaćin nije pojačao gas i zaigrao kako može. U tim trenucima vidjela se prilična razlika u kvaliteti i Moskovljani su se lako odvajali.

Rusi su posebno dominantni bili u skoku ostvarivši 25 skokova više, a Armani je u cijelom susretu imao samo jedan napadački skok. Da nije bilo čak 20 izgubljenih lopti od strane CSKA, Talijani bi se još ružnije proveli.

"Oni su jako dobra momčad i jednostavno su pospremili svoje šuteve. Mislio sam da možemo ovdje doći i nekim šutevima im stvoriti probleme, ali nije se dogodilo. Imali smo dobre situacije, ali nam treba više samopouzdanja. Jednostavno su bili bolji", priznao je Marshon Brooks.

Brooks je bio najbolji kod gostiju s 24 poena (8/11) i pet skokova, a kod domaćina Miloš Teodosić ubacio je 19 poena (6/11) uz šest dodavanja i pet skokova dok je Nando De Colo dodao 18 poena (6/11) i sedam asistencija.

Anadolu Efes - Fenerbahče Ülker 71:77

Veliki istanbulski derbi odlučen je tek u završnih 30 sekundi. Ništa neočekivano. 11 promjena u vodstvu, devet izjednačenja i najviša prednost od sedam poena, obilježje je susreta iz kojeg je Fenerbahče na kraju izašao kao pobjednik.

Momčad Željka Obradovića slavila je unatoč problemima Bogdana Bogdanovića koji je bio odlično zaustavljen od strane obrane domaćina, a kasnije ga je zaustavila ozljeda čime je Fenerbahče izgubio važnog igrača.

U završnih 30 sekundi Fenerbahče je okrenuo utakmicu na svoju stranu. U vodstvo ga je doveo tricom Andrew Goudelock, Ricky Hickman ubacio je sva četiri bacanja, a odličan posao u obrani napravili su Emir Preldžić i Nemanja Bjelica.

Pobjednika su predvodili s po 14 poena Bjelica (6/12, sedam skokova) i Jan Vesely (6/8) dok je Luka Žorić za samo četiri minute ubacio dva poena (1/2) i uhvatio tri skoka. Kod Efesa Thomas Heurtel ubacio je 17 poena (8/12) uz pet dodavanja, Dontaye Draper za 25 minuta dodao je 13 poena (2/5 trica, 7/8 slobodna) uz po tri skoka i asistencije, a loša utakmica je iza Darija Šarića koji je za 19 minuta upisao dva poena (1/2 za dva, 0/2 za tri) uz po dva skoka i dodavanja.

Laboral Kutxa - Unicaja 79:74

Uz turski, odigran je i španjolski derbi u kojem je Laboral Kutxa bila uspješnija od Unicaje. Momčad iz Vitorije bila je borbenija i više je željela pobjedu što je na kraju presudilo iako je ovaj poraz Unicaju dodatno udaljio od četvrtfinala.

Krajem treće četvrtine susret je prelomljen. Domaćin je s tri uzastopne trice San Emeterija, Adamsa i Causeura uspio pobjeći na 65:54 i Unicaja se više nije oporavila.

Euroligašku utakmicu karijere odigrao je Darius Adams s 20 poena (8/12) i pet asistencija dok su po 12 poena dodali Causeur (5/7), Tornike Šengelia (4/7) i San Emeterio (4/6). U gostujućem sastavu Mindaugas Kuzminskas ubacio je 12 poena (4/9).

Panathinaikos - Crvena zvezda 74:69

Crvena zvezda propustila je priliku vratiti se iz Atene s pobjedom u rukama. Odigrala je dobru utakmicu i uz veći doprinos Marcusa Williamsa koji nije bio na svojoj razini, Beograđani su mogli do iznenađenja.

Ubačajem Kalinića sredinom posljednje četvrtine Zvezda je stigla do vodstva 65:60, ali onda je domaćin pojačao obranu, a Diamantidis i Slaughter poveli su seriju 10:0 koja je vratila Panathinaikosu kontrolu nad susretom i odvela ga do pobjede.

AJ Slaughter susret je završio sa 16 poena (6/12) dok je Diamantidis dodao 11 (3/11), ali i deset asistencija. Kod poraženih po 17 poena ubilježili su Boban Marjanović (8/8, deset skokova) i Charles Jenkins (6/12).

• Rege14.02.2015. u 10:14
    Znam da je pregled, pa nema previše vremena i prostora za detaljnije izvještaje, ali mislim da se neki detalji do kojih nije problem doći, ipak trebaju uvrstiti. Jedan od takvih je da je Panathinaikos dobio prvu četvrtinu 26:6, a onda je u zadnjoj morao čupati pobjedu.