MAXtv Prva liga, 22. kolo, 22.02.2015, 15:00 h, Osijek, Stadion Gradski vrt, gledatelja: 4.000

Ante Dubravac • nedjelja, 22.02.2015.

U sklopu 22. kola MAXtv prve lige nogometaši Osijeka u Gradskom vrtu su dočekali Dinamo. Iako je Dinamo vodio do pred sam kraj domaćini su zasluženo izborili jedan bod.

Kao što je i najavio u odsustvu Antolića i Ademija gostujući strateg od prve je minute priliku dao Pavičiću dok je poziciju zadnjeg veznoga zauzeo Goncalo.

Kako se moglo i očekivati Dinamo je od početka preuzeo kontrolu nad igrom, ali su se domaćini postavili u čvrst blok te su svoje prilike vrebali iz brzih protunapada.

Veliku priliku imali su domaćini u 18. minuti kada je nakon kornera s desne strane odlično lavom pucao Bralić, ali je Matel s crte izbio loptu i spasio vlastitu mrežu.

Nekoliko minuta kasnije iz prve ozbiljnije prilike Dinamo je došao do vodstva. Fernandes je relativno sretno progurao loptu do Pavičića koji je ostao sam ispred Mikulića i mirno pogodio za 1:0. Deset minuta prije kraja prvoga dijela nastavili su se problemi za Zorana Mamića kada su u pitanju vezni igrači jer se ozlijedio Goncalo pa je u igru ušao iskusni Ognjen Vukojević.

Iz daljine je pokušao zaprijetiti i Pjaca, ali lopta je otišla visoko preko gola. U 42. minuti Perošević je krenuo sam prema Eduardu, međutim gostujući vratar je brži i spretniji pa se na odmor otišlo s minimalnom prednošću Dinama.

U drugu dionicu susreta Ivo Šušak je ušao s Mešanovićem koji je ušao umjesto Šorše. Eduardu je zaprijetio Perošević, ali nije bilo dovoljno snage u udarcu kao ni onome koji je uputio Henriquez na drugoj strani.

U 53. minuti lijepo je po desnoj strani prošao Pinto, ali je povratna lopta bila za malo prejaka za Henriqueza koji je bio sam na dva metra od Mikulića. Nakon kraće stvaralačke pauze s obje strane Fernandes je u 66. minuti iskoristio neopreznost domaće obrane te im oduzeo jednu loptu, ali Mikulić zaustavlja njegov udarac s dvadesetak metara, a slično je završio i dalekometni pokušaj Pjace.

U 81. minuti na travnjaku je potpuno nepotrebno došlo do velikog naguravanja, a sve je rezultiralo žutim kartonima Henriquezu i Matasu. Tri minute kasnije Osijek je izjednačio. Vojnović je iskoristio zbunjenost u gostujućoj obrani te pronašao Mešanovića koji iz blizine pogađa za 1:1 i domaćinima osigurava vrijedan bod u borbi za ostanak u ligi.

U idućem kolu Osijek gostuje u Kranjčevićevoj kod Zagreba dok Dinamo dočekuje Split.

• Obrisan korisnik22.02.2015. u 19:55
    Sve u svemu, katastrofa. Po ponasanju igraca ne bih rekao da su pustili, ali zbog onih dogadjanja od prosle sezone, nista nije sigurno nako tekme sa Osijekom. Nema potrebe komentirati strance, od Goncala i Machada bolje imas u Rudesu. Golovi su rezultati tragicne obrane, branicima Osijeka se lopta... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik22.02.2015. u 19:37
    obojica su trebali ako ćemo pravo, a sudac je odlučio smiriti strasti na ovaj način i nikome ništa svatko tko je igrao zna koliko onakav teren smeta za dobar nogomet i posebno tehničku igru, tako da se ja ne brinem za poneku lošiju partiju nekih igrača u ovom razdoblju jer ni messi ne bi na našim... [više na forumu]
  • Colchoneros22.02.2015. u 18:47