Gordić čudesnim šutom izborio produžetak, Cedeviti ipak neočekivani domaći poraz

Branimir Korać • petak, 27.02.2015.

Cedevita je razočarala na domaćem parketu u susretu protiv Mega Leksa i upisala je poraz. Gosti su slavili nakon produžetka sa 107:103, a propustili su priliku osigurati pobjedu još nakon 40 minuta...

Pobjeda koja se očekivala ipak nije došla. Loš nastup Cedevite, ali i vrlo dobar Mega Leksa koji je imao nekoliko raspoloženih igrača i stigao je do pobjede iako je igrao bez Nenada Miljenovića, jednog od svojih glavnih igrača.

Cedevita to nije znala iskoristiti, gosti su imali priliku i ranije osigurati pobjedu, međutim trica Nemanje Gordića iz trka gotovo s polovice terena donijela je domaćinu produžetak.

Počelo je onako kako su se u Cedeviti i nadali, domaćin je imao kontrolu u početnoj fazi kada mu je dobra igra u napadu donijela prednost od sedam poena.

U drugoj dionici Cedevita je bila konstantno na rubu dvoznamenkastog vodstva sve do završnice kada gosti serijom 7:2 dolaze samo na dva poena zaostatka na poluvremenu.

Već sam ulazak u drugi dio donio je preokret. Mega Leks je napravio novu seriju, ovaj put 12:2 i uspio stvoriti značajniju zalihu i do kraja regularnog dijela više nije ulazio u minus.

Tricom Nemanje Krstića gosti su deset minuta prije kraja prvi puta dosegnuli dvoznamenkastu prednost da bi nakon toga Cedevita uspjela nešto angažiranijom igrom smanjiti zaostatak i tricom Gordića u 37. minuti poravnati na 79:79.

Činilo se da će domaćin iskoristiti taj momentum i okrenuti utakmicu na svoju stranu, ali nije uspio. Dobru priliku imao je u posljednjoj minuti kada je Jaramaz pogodio samo jedno slobodno bacanje da bi nakon toga Zubčić promašio tricu, a Kešelj s dva slobodna bacanja doveo goste pred vrata pobjede. Ipak, Gordić je imao posljednju riječ.

Niti taj psihološki važan koš nije pomogao Cedeviti da dođe do pobjede. Presudila je nova kriza Cedevite sredinom produžetka kada je Mega Leks napravio seriju 7:0 i uspio se odvojiti. Do kraja susreta vodila se bitka s linije slobodnih bacanja, domaćin je imao priliku za poravnati nakon što je Kešelj promašio jedno bacanje, ali nije realizirao napad i Mega je privela utakmicu kraju.

U redovima Cedevite Fran Pilepić ubacio je 25 poena (7/14, 5/9 za tri) uz pet dodavanja, Tomislav Zubčić dodao je 17 poena (6/12, trica 5/9), a Nemanja Gordić 15 poena (4/13). Treba spomenuti i da je Cedevita ubacila 18 trica, ali iz čak 43 pokušaja.

Kod Mege Marko Kešelj ubacio je 23 poena (6/14) uz pet skokova, Nikola Jokić 21 poen (9/16) uz 12 skokova, a Dejan Musli 20 poena (8/9) uz 15 skokova.

• Obrisan korisnik28.02.2015. u 06:44
    Ne mora znaciti da ce Cedevita ici na Zvezdu u polufinalu. Sutra igraju Zvezda i Partizan, i cisto sumnjam da Partizan moze dobiti Zvezdu ako budu igrali kako treba (i nisu umorni) Plus Partizan do kraja ima mece sa Cedevitom i Buducnosti ako se ne varam. Ja cak mislim da ce Buducnost na kraju... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik28.02.2015. u 00:15
    Ovo je 4. ili 5. loša utakmica Cedevite u nizu... umjesto 2. mjesta srljaju na 4. i Zvezdu u polufinalu. Imaju 3 do 4 igrača viška. Tj. igraju sa 15 igrača što ne radi ni Popović u SAS-u. Jebeš 15 istih igrača. Očemo vidjeti petorku koja je na parketu kad se odlučuje... Koji su ti ?
  • Obrisan korisnik27.02.2015. u 23:34
    nevjerojatno, sada lijepo na zvezdu u polufinalu??? genijalci, 107 poena dobiju kući od prosječne ekipe a obrana je kao Jasminov zaštitni znak, sramota