Borna Rupnik • subota, 28.02.2015.

Žuto-crni iz Dortmunda nastavili su uspješni bundesligaški niz te ubilježili pobjedu u jednom od svojih najvažnijih dvoboja u sezoni. Novu je minimalnu pobjedu proslavio i Bayer, a do važna je tri boda stigla i berlinska Hertha.

Nakon tri uzastopne ligaške pobjede te poraza od Juventusa u Ligi prvaka, Borussia iz Dortmunda nastavila je s prvenstvenim uspjesima te pred svojim navijačima dobila i lokalni derbi protiv Schalkea.

Momčad Jürgena Kloppa neprestano je napadala, a goste iz Gelsenkirchena spašavali su vrlo dobri mladi vratar Wellenreuther, prečka, malo sreće, a Aubameyang je uspio promašiti i gotovo prazan gol.

Schalke je "nulu" držao sve do 78. minute, kada se još jedna prilika otvorila Aubameyangu, koji je naposljetku uspio sprovesti loptu u mrežu. Već u sljedećem napadu Gündogan je ubacio za Mhitarjana koji pogađa za 2:0, a u 86. minuti Wellenreuther je naučio važnu nogometnu lekciju poklonivši pogodak raspoloženom Reusu.

Hoffenheim je svladao Mainz 2:0, pogocima Vollanda i Polanskog u drugom poluvremenu. Bayer iz Leverkusena, nakon minimalnog slavlja nad Atletico Madridom u Ligi prvaka, istim je rezultatom nadjačao i Freiburg. Jedini je strijelac bio Rolfes nakon odbijene lopte u 33. minuti. Jedvaj još uvijek ne konkurira za sastav, a Krešić je utakmicu proveo na klupi.

Salomon Kalou postao je junak berlinske Herthe, zatresavši mrežu Augsburga za konačnih 1:0 u 88. minuti. Augsburgu je to bila četvrta utakmica zaredom bez pobjede.

Hannover i posljednjeplasirani Stuttgart odigrali su 1:1, zahvaljujući golovima Gentnera i Stindla. Obje su momčadi susret završile s desetoricom, s obzirom da su na početku sudačke nadoknade isključeni Harnik i strijelac Stindl.

• danchy28.02.2015. u 18:59
    Di Matteo se postavio kao da je izveo Dinamo protiv Barcelone, a ne Schalke na ravnopravnog protivnika... Moglo je biti i uvjerljivije BVB09
    danchy
  • Obrisan korisnik28.02.2015. u 18:07
    ako budu ovako igrali i liga prvaka je dohvatljiva. a i juventus bi u dortmundu mogao pasti.
  • Obrisan korisnik28.02.2015. u 18:02
    dobar je bio ovaj golman Schalkea kod 3.gola,koja krepalina covjece..