MAXtv Prva liga, 23. kolo, 01.03.2015, 15:00 h, Zagreb, Stadion u Kranjčevićevoj, gledatelja: 500

Novo uvjerljivo slavlje Osijeka ovog proljeća, Kranjčevićeva pokorena s 4:0

Mihaela Bradovski • nedjelja, 01.03.2015.

Pogotkom Peroševića u prvom poluvremenu te zahvaljujući hat-tricku Vojnovića u nastavku nogometaši Osijeka s uvjerljivih su 4:0 arhivirali gostovanje u Kranjčevićevoj. Baš kao u susretu protiv Lokomotive Pjesnici su i ove nedjelje upisali uvjerljiv poraz bez vlastitog pogotka s druge strane...

Luka Šimunović
16'
10
Filip Krovinović
48'
99
Bruno Boban
62'
Dražen Medić
21
(do 83')
14
(do 86')
Ivo Šušak

Po treći puta ove sezone nogometaši Osijeka izašli su kao pobjednici iz dvoboja sa Zagrebom. Osim toga, sastavu Ive Šuška ovo je druga proljetna 4:0 pobjeda dok s druge strane Pjesnici u posljednje dva domaća susreta nisu postigli niti pogodak, a primili su velikih 10.

Početne minute protekle su u dominaciji Zagreba, ali bez ulaska u prilike, potencijalna opasnost za Osijek prijetila je u 11. minuti, no umjesto nastavka domaćeg kontranapada sve završava teškom ozljedom Dine Bevaba umjesto kojeg u igru ulazi junior Luka Šimunović. Na Bevaba je neoprezno startao Laštro za što je zaradio tek žuti karton.

Dodatni je ovo bio udarac za momčad Dražena Medića u čijim redovima od starta nije bilo kapetana Jurendića, vratara Livakovića i veznjaka Krovinovića koji je ušao u nastavku. Osječani nakon tog trenutka preuzimaju kontrolu, stvaraju nekoliko poluprilika da bi u 38. stigli do vodstva. Na ubačaj Barišića s desne strane snalažljivo reagirao Perošević i ispod Kolingera šalje loptu u domaću mrežu.

Prvu svoju priliku Bijeli su propustili šest minuta ranije kada je Stepčić pogodio gredu, a Medićev pokušaj nakon odbijene lopte završava u rukama gostujućeg vratara. Pokušao je Medić i nekoliko trenutaka kasnije, ali ovoga puta opasnost čisti Matas.

Potpuno sterilan bio je Zagrebov napad i u nastavku susreta, bez obzira na ulazak glavnog kreatora Krovinovića, dok je Osječane s tri pogotka po istom receptu prema uvjerljivoj pobjedi povukao Aljoša Vojnović. U sve tri situacije, u 59., 68. i konačno u 82. minuti Vojnović sjajno reagirao na ubačaje na drugu vratnicu i već prvim svojim pogotkom riješio pitanje pobjednika.

Osijek je ovim slavljem pobjegao na tri boda od pretposljednje Istre, odnosno od pozicije koja ne osigurava opstanak. Zagrebaši se pak i dalje nalaze na petoj poziciji no proljetnim predstavama, posebno onim na vlastitom terenu niti približno ne mogu biti zadovoljni.

• Obrisan korisnik01.03.2015. u 22:21
    Isto je Slaven ostvarivao dobre rezultate nakon serije poraza pod Scorijom nakon dolaska Čačića pa nitko ništa nije govorio o namještanju, promjena trenera može izazvati ovako nešto samo je pitanje koliko će to dugo trajati. Uostalom Ćiro je u prve tri utakmice sa Zadrom ostvario 3 pobjede, da bi... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik01.03.2015. u 21:26
    Derbi. Osijek je uvijek neugodan. Zato i je derbi. Ovak oslabljeni, teško smo mogli bolje... Nadam se i vjerujem da je sve čisto. Nebi bilo fer prema Osječanima da sad počnemo s teorijama zavjera...
  • russell01.03.2015. u 19:33
    svaki osijekov bod je namješten, to je valjda jasno
    russell
  • Hrvoje199001.03.2015. u 19:32
    Licemjerni ste i gadite mi se. Kad se ovakvi rezultati događaju u Bundasligi onda svršavate o kvaliteti i izjednačenosti lige, kad se dogodi u nas, e onda je prijevara. Ne kažen da nije, al isto se i poseren u usta onom ko god kaže da je, a bez konkretnih dokaza.Najlakše je štrapat bez pokrića. Il... [više na forumu]