Sjajni Simon predvodio Lokomotiv do pobjede u derbiju protiv euroligaša iz Novgoroda

Branimir Korać • nedjelja, 01.03.2015.

Najzanimljiviji dvoboj vikenda u VTB ligi odigrali su Lokomotiv i Nižnji Novgorod, a momčad Krune Simona stigla je do pobjede i uhvatila Novgorod na ljestvici...

Euroligaš iz Novgoroda gostovao je kod Lokomotiv Kubana i upisao ipak očekivani poraz 88:82. Momčad Krune Simona igra u odličnoj formi i to je pokazala i u ovom susretu.

Domaćin je tijekom susreta imao gotovo 20 poena prednosti, ali Nižnji Novgorod uspio se vratiti u utakmicu i smanjiti zaostatak na samo dva poena minusa. Ipak trica Kurbanova i slobodna bacanja Simona ponovno su odvojili Lokomotiv koji na kraju odnosi pobjedu.

Simon je predvodio strijelce domaćina s 20 poena (5/12) čemu je dodao pet skokova, a po 18 poena su dodali Anthony Randolph (7/14, sedam skokova) i Nikita Kurbanov (5/8, šest asistencija, pet skokova). Kod gostiju Trey Thompkins ubacio je 24 poena (10/15) uz pet skokova.

Volgograd je na svom parketu uz odličnu igru Randyja Culpeppera u posljednjoj četvrtini stigao do pobjede protiv Nymburka 82:76. U posljednjoj četvrtini ubacio je 14 poena i pomogao Volgogradu da dođe do vrijedne pobjede.

Utakmicu je završio s 26 poena (8/19, trica 5/13) i šest skokova dok je Lamont Hamilton dodao 19 poena (7/11) i sedam skokova. Kod Čeha po 15 poena ubacili su Derek Raivio (6/9) i Christian Burns (4/12, devet skokova)

Lagan posao imao je moskovski CSKA koji je pregazio VEF Rigu sa 107:78. U neravnopravnom dvoboju među šestoricom dvoznamenkastih kod domaćina bio je i Andrej Kiriljenko koji je za 16 minuta ubacio 13 poena (3/4 za dva, 7/10 slobodna), uhvatio četiri skoka, ukrao četiri lopte i podijelio tri asistencije.

Inače najefikasniji bio je Saša Kaun s 18 poena (7/9), a na drugoj strani Robert Lowery ubacio je 24 poena (6/13) uz šest asistencija i pet ukradenih lopti.

Sjajno prvo poluvrijeme otvorilo je Astani put prema pobjedi na gostovanju kod Avtodora. Na odmoru su gosti vodili s čak 56:32 i uspjeli su na kraju upisati pobjedu.

Prvo ime utakmice bio je Jerry Johnson s 22 poena (9/13) i osam dodavanja dok je Lukša Andrić za 15 minuta dodao 13 poena (6/10) uz tri skoka. U redovima Avtodora Kyrylo Fesenko ubilježio je 21 poen (5/8) i deset skokova.

Gostujuću pobjedu odnio je i Enisej iz Minska gdje je slavio s 91:84 uz 22 poena (11/15) Elmedina Kikanovića i 16 poena (4/8) i čak 16 asistencija Donella Coopera. Domaćinu nije pomoglo 28 poena (7/13) Ivana Marasa.