Saint Etienne preko kaznenih udaraca do polufinala Francuskog kupa

Sportnet • srijeda, 04.03.2015.

Momčad Saint Etiennea bila je preciznija kod udaraca s bijele točke i plasirala se u polufinale Francuskog kupa. U gostima su svladali Boulogne rezultatom 2:1 (1:1), a do pobjede ih je odveo Corgnet, koji je izjednačio četiri minute prije kraja drugog poluvremena.

Gosti nisu uspjeli nametnuti svoju igru i kako su minute tekle, izgledalo je da će Boulogne otići u polufinale Kupa. Kod izvođenja jedanaesteraca više sreće imao je Saint Etienne i sada očekuje ishod preostalih utakmica četvrtfinala kako bi saznao protivnika.

Obje su momčadi od prve minute utakmice krenule po polufinale, ali vrata Ruffiera s jedne strane i Vivianija s druge strane bila su dobro čuvana. Momčad Boulognea napravila je nekoliko pogrešaka i put prema svojima vratima otvorila gostima, koji te prilike ipak nisu realizirali. Ekipe su na predah otišle rezultatom 0:0.

Domaćini su odlično otvorili drugo poluvrijeme. Imali su dvije dobre prilike iz udarca iz kuta, ali lopte su otišle pored vratnice. Nastavili su napadati protivnički gol, a Mercier je u 75. minuti mogao domaćine dovesti u vodstvo. Našao se sam ispred Ruffiera, pucao je, ali lopta je ovog puta otišla malo iznad vratnice.

Upornost im se isplatila u 78. minuti. Begue je krenuo prema golu, a Ruffier je istrčao pred njega i napravio prekršaj. Sudac je dosudio udarac s bijele točke. Izveo ga je Soubervie, a snažnu loptu nije uspio zaustaviti vratar Saint Etienna.

U 85. minuti sreća je poslužila goste koji su pogotkom glavom Corgneta poravnali rezultat. Nakon nepromijenjenog rezultata u produžecima, prvog polufinalista odlučili su jedanaesterci.

Iako se u igri nisu nametnuli, kod udaraca s bijele točke gosti bili su precizniji i plasirali se u polufinale Kupa. Jedini nerealizirani pokušaj za goste izveo je Perrin, dok su Dia i Mercier bili tragičari domaćina.

U srijedu je na rasporedu druga četvrtfinalna utakmica Francuskog kupa u kojoj će se susresti PSG i Monaco. Parižani će na teren istrčati bez suspendiranog Ibrahimovića, a u dobroj formi je vratar Monaca, Subašić koji će sigurno otežati posao Blancove momčadi.