Borna Rupnik • subota, 07.03.2015.

Šahtar iz Donecka gostovao je u subotu kod Metalista iz Harkiva. Utakmica je završila 2:2, a među strijelce upisao se i hrvatski kapetan Darijo Srna.

U lovu na vodeći Dynamo iz Kijeva, Šahtar je kod petoplasiranog Metalista iz Harkiva osvojio bod, premda je imao pogodak prednost i igrača više.

Dovhij je doveo Metalist u vodstvo, ali u sudačkoj nadoknadi prvog dijela domaćinu je isključen Rižuk, a Darijo Srna realizirao je kazneni udarac za 1:1.

U 72. minuti Luiz Adriano donio je prednost Šahtaru, ali Metalist je u sudačkoj nadoknadi drugog poluvremena preko Prijomova postavio konačnih 2:2.

Kapetan Srna odigrao je cijelu utakmicu za Šahtar, kao i Buljat za Metalist. Dynamo na prvom mjestu ima četiri boda više od Šahtara, i utakmicu manje.

Mladi Niko Datković postigao je prvi pogodak svoje Spezije u remiju kod Catanije (2:2). Spezia na tablici Serie B drži sedmu poziciju.