Athletic Bilbao
Athletic Bilbao 1:0 Real Madrid
Real Madrid

Borna Rupnik • subota, 07.03.2015.

Vodeća momčad španjolskog nogometnog prvenstva, Real Madrid, ostala je praznih ruku na gostovanju u Baskiji. Junak dana postao je Aritz Aduriz.

Bez Luke Modrića u sastavu, koji će konkurirati za momčad europskog prvaka u uzvratnom dvoboju osmine finala Lige prvaka protiv Schalkea, Real Madrid otišao je na gostovanje u Bilbao.

Tamo je poražen 1:0 te je otvorio prostor Barceloni da pobjedom nad Rayo Vallecanom preuzme prvo mjesto.

Trenutak odluke zbio se u 25. minuti dvoboja. Nakon oduzete lopte na sredini terena, Rico je centrirao, a domaći napadač Aduriz odličnim udarcem glavom matirao Casillasa.

Aduriz je u drugom poluvremenu mogao i do drugog pogotka, dok su najbliže poravnanju za Kraljevski klub došli Benzema te Bale, koji je desetak minuta prije kraja zatresao okvir gola.

Athleticu je to bila četvrta uzastopna ligaška utakmica bez primljenog pogotka te treća uzastopna minimalna pobjeda.