Barcelona
Barcelona 6:1 Rayo Vallecano
Rayo Vallecano

Branimir Korać • nedjelja, 08.03.2015.

Nakon što je madridski Real poražen na gostovanju kod Athletic Bilbaa, Barcelona je pobjedom na Camp Nouu protiv Rayo Vallecana prestigla svojeg najvećeg rivala i preuzela vodeću poziciju na ljestvici...

Rayo Vallecano nije mogao do iznenađenja na Camp Nouu protiv raspoloženog domaćina koji je postigao čak šest pogodaka i glatko slavio. Ova tri boda dovela su Barcelonu ispred Real Madrida i postavila ju na vrh ljestvice s bodom prednosti nad Kraljevskim klubom.

Ivan Rakitić utakmicu je započeo na klupi, a u igru je ušao u 60. minuti kada je zamijenio Javiera Mascherana.

Gosti nisu dugo izdržali. Već u šestoj minuti Barcelona je stigla do vodstva. Xavi je proigrao Luisa Suareza koji je poslao loptu u mrežu za vodstvo domaćina.

Do kraja prvog poluvremena Barcelona je mogla u više navrata povećati prednost, ali nije uspjela doći do pogotka i Rayo je otišao na odmor s golom zaostatka.

Već u prvih deset minuta drugog poluvremena sve je riješeno. prvo je u 49. minuti Gerard Pique povisio na 2:0 i to nakon što je Dani Alves pucao glavom, lopta pogodila vratnicu i došla do Piquea koji lakoćom zabija.

Pet minuta kasnije kazneni udarac za Barcelonu. Tito je srušio Suareza i zaradio drugi žuti karton, a Leo Messi povisio je na 3:0. Prvi pokušaj iz kaznenog udarca Alvarez mu je obranio, ali udarac je ponovljen i Messi je drugi put ipak bio precizan.

S igračem više Barcelona je u narednih deset minuta stigla do još dva pogotka. Oba je postigao Messi koji je kompletirao hat-trick i odveo domaćina na visokih 5:0.

Još dva pogotka viđena su u zadnjih deset minuta, prvo je Alves zaradio isključenje nakon skrivljenog penala koji je realizirao Alberto Bueno da bi konačnih 6:1 postavio Suarez u sudačkoj nadoknadi.

• Obrisan korisnik08.03.2015. u 15:17
    Ne volim ovu Barcelonu, ali ljudi moji, užitak ih je gledat kako igraju, pogotovo Messia, kapa dolje, nema mu ravnoga.
  • Obrisan korisnik08.03.2015. u 15:00
    samo nekim cudom i slabijom prisebnoscu Suareza i Pedra Rayo nije primio legendarnih 10 komada danas...