Branimir Korać • nedjelja, 08.03.2015.

Derbi 26. kola Primere odigran je na Vicente Calderonu gdje su Atletico Madrid i Valencia remizirali 1:1 u "ratničkom" dvoboju povišenih tenzija u kojem je od početka bilo vidljivo koliko je visok ulog...

Izravni dvoboj za treće mjesto u Primeri donio je dvoboj između Atletico Madrida i Valencije, a na kraju nije bilo pobjednika, susret je završio 1:1.

Mario Mandžukić ponovno je krenuo s klupe, dobio je posljednjih pola sata te zaradio žuti karton i u finišu plesao na rubu isključenja nakon što se Santiago Jaime Latre razmahao kartonima. Hrvatski reprezentativac pokazivao je nervozu, ali i želju da nešto napravi i pokaže Diegu Simeoneu da mu je mjesto u prvih 11.

Od prve minute krenuo je Fernando Torres, međutim nije se posebno istaknuo i upravo njega je Mandžukić zamijenio.

U prvih pola sata malo toga se moglo vidjeti, a onda je Atletico poveo. Igrala se 33. minuta kada je Atletico poveo pogotkom Kokea. Loptu mu je glavom lijepo spustio na udarac Tiago, a veznjak Atletica natrčao je i odlično pogodio.

U drugom poluvremenu Atletico je trebao povećati prednost u 70. minuti. Lopta je došla do Tiaga na svega tri metra od gola i umjesto da je zakuca u mrežu, veznjak domaćina zatresao je gredu.

Niti deset minuta kasnije Valencia taj promašaj kažnjava i dolazi do boda. Dani Parejo nosi velike zasluge za ovaj pogodak, njegov slobodni udarac Moya je teškom mukom odbio, samo do Shkodrana Mustafija koji iz blizine zabija za 1:1.

Što se susret više bližio kraju, tako je i nervoza postajala sve veća, kartoni su sijevali na sve strane, a najdeblji kraj izvukao je Javi Fuego koji je u minuti zaradio dva žuta kartona. Prvo je zaradio žuti zbog prekršaja nad Mandžukićem, a zatim i drugi žuti nakon rušenja Jimeneza.

U ovom susretu to nije imalo posebnog utjecaja na rezultat jer je do kraja ostalo premalo vremena, ali Fuego će nedostajati Valenciji protiv Deportiva. Atleticu će protiv Espanyola nedostajati Mandžukić zbog desetog žutog kartona.

U ranijim susretima domaćini su bili bolje sreće. Real Sociedad svladao je s 1:0 Espanyol pogotkom Sergija Canalesa u 38. minuti, a Villarreal je s čak 4:1 bio bolji od Celte. Dos Santos, Vietto, Musacchio i Moreno napunili su mrežu gostiju za koje je jedini pogodak postigao Fernandez.