Napoli
Napoli 2:2(0:0) Inter
Inter

Josip Piršljin • nedjelja, 08.03.2015.

Nedjeljni program Serie A zaključili su Napoli i Inter međusobnim dvobojem. Iako se činilo kako će domaći upisati laganu pobjedu nakon vodstva 2:0, Inter je uspio izvući neriješeno.

U zadnjoj nedjeljnoj utakmici talijanskog prvenstva snage su odmjerili Napoli i Inter. U vrlo zanimljivom dvoboju nije bilo pobjednika, a sretniji ishodom bit će Nerazzurri koji su u završnici došli do boda. Od hrvatskih igrača Ivan Strinić je dobio svih 90 minuta, Marcelo Brozović je igrao do 64. minute, dok je Mateo Kovačić ostao na klupi.

Iako je bilo dobrih prilika na obje strane, a pogotovo za Napoli, u prvom poluvremenu nije bilo golova. Nastavak je zato ponudio čak četiri pogotka, a prvog je postigao Hamšik u 51. minuti kada je sjajno glavom iskoristio centaršut Henriquea.

Desetak minuta kasnije vodstvo Napolija "podebljao" je Higuain vrlo lijepim udarcem izvan šesnaesterca. Činilo se kako je Benitezova momčad na sigurnom putu prema pobjedi, no ulaskom Hernanesa umjesto Brozovića Inter je zaigrao puno bolje.

Najprije je rezultat smanjio Palacio u 72. minuti, a potom je tri minute prije kraja Icardi poravnao na 2:2. Prekršaj za jedanaesterac i drugi žuti karton skrivio je Henrique, a s bijele točke je Panenkom put do mreže Andujara pronašao argentinski napadač.