Lazio
Lazio 4:0(1:0) Fiorentina
Fiorentina

Josip Piršljin • ponedjeljak, 09.03.2015.

Derbi 26. kola talijanskog prvenstva završio je uvjerljivom pobjedom Lazija protiv Fiorentine. Viole su naletjele na sjajno raspoložene Rimljane koji su tako došli na treće mjesto.

Nogometaši Lazija potvrdili su odličnu formu u zadnje vrijeme i u derbiju 26. kola svladali su Fiorentinu s čak 4:0. Bio je to okršaj četvrte i pete momčadi na tablici, no sada su Rimljani smijenili Napoli na trećoj poziciji i od velikog gradskog rivala Rome udaljeni su svega četiri boda.

Hrvatski reprezentativac Milan Badelj ponovno je bio u početnoj postavi Fiorentine, no Violama večeras na Olimpicu nije išlo. Bivši veznjak zagrebačkog Dinama igrao je do 77. minute. U redovima Lazija ovog puta na klupi nije bilo Franje Prce.

Već u šestoj minuti Lazio je došao do prednosti, a vrlo lijep pogodak volejem postigao je Biglia. Fiorentina je u početku utakmice "teško disala", no uspjela je do kraja prvog poluvremena izdržati da ne primi novi gol.

Ipak, u nastavku su igrači Stefana Piolija riješili pitanje pobjednika. Najprije je Candreva bio precizan s bijele točke u 65. minuti, a potom je "stari lisac" Miroslav Klose dodao još dva pogotka za konačni rezultat 4:0.