Niko Rukavina • subota, 14.03.2015.

Leicester i Hull remizirali su u utakmici bez pogodaka, a Kramarić i Jelavić imali su po jednu dobru prigodu u prvom dijelu. Arsenal je bio uvjerljiv protiv gradskih rivala West Hama i zadržao je treće mjesto, a Crystal Palace i Aston Villa odigrali su uvjerljiva prva poluvremena u kojima su riješili pitanje pobjednika.

Arsenal uvjerljivo slavio u gradskom derbiju

Nogometaši Arsenala u gradskom derbiju nadigrali su West Ham i došli su do pete uzastopne pobjede kojom su zadržali treće mjesto na ljestvici.

Prvi dio prošao je u dominaciji Arsenala. Nakon što prigode nisu iskoristili Alexis Sanchez, Oliver Giroud, Aaron Ramsey i Theo Walcott, Topnici su došli do vodstva u prvoj minuti sudačke nadoknade prvog dijela preko Girouda.

U nastavku utakmice Arsenal igrom nije bio toliko nadmoćan, a dvoboj je riješio dvama pogocima u posljednjih 10 minuta. U 81. Ramsey je zabio nakon duplog pasa s Giroudom, a u 84. Mathieu Flamini je zapečatio pobjedu Arsenala na asistenciju Santija Cazorle.

Kramarić i Jelavić propustili po jednu dobru prigodu

Vrlo izjednačeni dvoboj između Kramarićevog Leicestera i Jelavićevog Hulla završio je bez pogodaka. Kramarić je igrao do 61., a Jelavić do 78. minute utakmice. Od 72. minute Hull je igrao s igračem manje.

U prvom poluvremenu hrvatski napadači na obje strane imali su po jednu odličnu prigodu. Jelavić je u 20. primio loptu sam na šest metara od Leicesterovog gola, ali se spetljao, a Kramarić u 34. nije dobro iskoristio centaršut Riyiada Mahreza. Jelavić je i zabio pogodak koji mu je poništen zbog prethodnog prekršaja Dame N'Doyea.

U 72. minuti Tom Huddlestone je zbog prekršaja nad Jamieom Vardyjem zaradio isključujući žuti karton, ali Leicester do kraja dvoboja nije uspio doći do pogotka i niz bez pobjede produžio je na sedam utakmica

Uvjerljivi Crystal Palace u prvih 45 minuta

Crystal Palace je već nakon prvih 45 minuta riješio pitanje pobjednika na domaćem terenu protiv QPR-a. Na odmor su domaćini otišli s prednosti od 3:0, a počasni pogodak za Londončane zabio je Matt Phillips u 83. minuti. Niko Kranjčar igrao je posljednjih pet minuta utakmice.

Palace je poveo u 21. preko Wilfrieda Zahe koji je zabio na asistenciju Yannicka Bolasieja. Na drugi pogodak domaćini su čekali do 40. minute kada se Bolasie ponovno našao u ulozi asistenta, a realizator je ovaj put bio James McArthur.

Dvije minute kasnije Joel Ward je udarcem ljevicom povisio na visokih 3:0. U nastavku utakmice obje ekipe imale su po nekoliko dobrih prigoda, a konačni rezultat postavio je Phillips sedam minuta prije kraja nevjerojatnim pogotkom s gotovo 40 metara.

Benteke i Agbonlahor s po dva pogotka slomili Sunderland u prvom dijelu

Nakon dugačkog niza bez pobjede, Aston Villa vezala je dva trijumfa. Utakmicu na gostovanju kod Sunderlanda riješili su već nakon prvih 45 minuta nakon kojih su imali veliko vodstvo od 4:0.

Klub iz Birminghama u vodstvo je doveo Christian Benteke na asistenciju Leandra Bacune u 16. minuti, a dvije minute kasnije Gabriel Agbonlahor povisio je na 2:0 kada se sjurio po lijevoj strani i prevario golmana domaćih.

Isti igrač bio je precizan u 37. minuti, a drugi pogodak zabio je i Benteke glavom u 44., ponovno na asistenciju Bacune. Do kraja dvoboja rezultat se nije mijenjao i Aston Villa je ovom pobjedom preskočila Sunderland na ljestvici.

U posljednjoj utakmici, WBA je s minimalnih 1:0 bio bolji od Stokea te se dodatno odvojio od zone ispadanja. Jedini pogodak na utakmici zabio je Ideye Brown glavom u 19. na asistenciju Craiga Gardnera.