MAXtv Prva liga, 25. kolo, 15.03.2015, 15:00 h, Pula, Aldo Drosina, gledatelja: 1.500

Josip Piršljin • nedjelja, 15.03.2015.

Nogometaši Istre 1961 konačno su došli do pobjede u domaćem prvenstvu. Na svom su stadionu ugostili Osijek u svojevrsnom derbiju začelja i kasnim pogotkom slavili 1:0.

U prošlom kolu Istra 1961 je pala na samo dno prvenstvene tablice, no pobjegla je sa zadnje pozicije nakon slavlja nad Osijekom. Ukoliko Zadar ne pobijedi Rijeku, zeleno-žuti će ostati pretposljednji i nakon 25. kola. Pamićeva momčad se dugo mučila protiv Osječana, a gol odluke pao je u zadnjim minutama.

To je Istri tek prva pobjeda u MAXtv Prvoj ligi još od 25. listopada prošle godine. Puljani su ušli odlučnije u utakmicu s jasnom namjerom da dođu do što ranijeg pogotka, no obrana Osijeka odlijevala je napadima. U prvom poluvremenu posjed lopte bio je preko 60 posto u korist domaćih, no pravih, izrazitih prilika nije bilo niti na jednoj strani.

Osječani su se koncentrirali na obranu svojih vrata i rijetko su zaprijetili iz kontranapada, dok je u redovima Istre nedostajalo konkretnosti u završnici akcija. Činilo se kako će derbi začelja na stadionu Aldo Drosina završiti bez pobjednika i bez golova, no zeleno-žuti su ipak zabili.

Igrala se 87. minuta kada je nakon ubačaja iz kuta Šime Gregov pronašao Dinu Špehara koji je bio blizu vrata Zvonimira Mikulića. Bivši igrač Osijeka glavom je poslao loptu u mrežu za 1:0 i veliko slavlje na tribinama pulskog stadiona. Istrani i Slavonci sada su bodovno izjednačeni, a Osijek ima bolju gol-razliku.