Sportnet • četvrtak, 19.03.2015.

Golden State je lakše od očekivanog svladao Atlantu na svome parketu. Miami pobjedom protiv Portlanda grabi ka doigravanju, a Oklahoma je svladala Boston i vratila osmu poziciju Zapada...

Susret lidera pripao domaćinu

Vodeće momčadi konferencija sastale su se u Oaklandu. Domaćini su lakše od očekivanog došli do svoje 54. pobjede i time napravili veliki korak ka broju jedan za play-off. Već krajem treće četvrtine bilo je +19 i utakmicu su priveli uglavnom igrači s klupe.

''Željeli smo ih pobijediti zato što su nam dali ''batine'' u Atlanti. Bilo je zabavno večeras'', rekao je Stephen Curry.

Harrison Barnes s 25 poena (11/13) bio je najefikasniji kod domaćina, slijedio ga je Andre Iguodala s 21 poenom (9/12) uz što je dodao šest asista i tri ukradene lopte. Trener Steve Kerr, poslije utakmice je pohvalio obrambenu igru Iguodale, koji je sinoć bio možda i prvo ime susreta.

Curry je postigao 16 poena (4/11), ali je pridodao četiri skoka i čak 12 asistencija. Kod gostiju Paul Millsap i DeMarre Carroll obojica 16 poena, Millsap je pridodao devet, a Carroll 12 skokova, dok je Jeff Teague odigrao ispod razine sa 12 poena, samo dva asista i čak šest izgubljenih lopti.

Thunder zaustavio pobjednički niz Celticsa

Oklahoma je zaustavila pobjednički niz Celticsa i vratila osmu poziciju Zapada. Gosti su iskoristili loš ulazak u utakmicu Westbrooka, koji je u prvoj četvrtini šutirao 1/7 i imao četiri izgubljene lopte. U drugoj četvrtini tricama Olynyka i Smarta dolaze u vodstvo i idu na odmor s prednošću od četiri poena. Ali u nastavku domaćin je proigrao i početkom posljednje četvrtine bilo je +16. Boston je pred kraj pokušavao brzim faulima uhvatit priključak, ali Westbrook nije griješio, pogodio je svih osam slobodnih bacanja u zadnjoj minuti utakmice.

Westbrook je završio susret s 36 poena uz loš šut iz igre (8/26), ali 19 pogođenih slobodnih bacanja, pet skokova i 10 asista. Pomogli su mu Kanter s 22 poena (10/13) i 10 skokova, Morrow 20 poena (7/11) i šest skokova. Kod Celticsa najefikasniji Smart 25 poena (sedam trica), devet skokova i pet asista, Olynyk 20 poena (7/13), tri skoka, dva asista i dvije blokade i Bass s po 20 poena (8/11), tri skoka i četiri asista.

''U prve dvije četvrtine oni su se nametnuli, igrali agresivno. Izlaskom na parket u drugom poluvremenu, promijenili smo tempo, unijeli energiju u obrani i napadu'', rekao je Russel Westbrook nakon utakmice.

Wade podsjetio na najbolje dane

U zanimljivom susretu domaćin je ostvario važnu pobjedu i sada se nalazi na sedmom mjestu Istočne konferencjije. Portland je vodio veći dio prvog poluvremena, u drugom poluvremenu vodstva su se nekoliko puta izmjenjivala da bi se u posljednju minutu utakmice ušlo s neriješenim rezultatom. Onda je stvari u svoje ruke uzeo Dwyane Wade i sa šest poena u posljednjih 40 sekundi donio pobjedu svojoj momčadi. Dodajmo tome još i da je 15 od svojih 32 poena ubacio u posljednjih šest minuta utakmice.

Wade s 32 poena (13/26), četiri skoka i šest asista bio je prvo ime domaćina, ali veliku pomoć imao je u Dragiću s 20 poena (9/16), 11 asistencija i Dengu s 24 poena (9/13), četiri skoka. U momčadi Trail Blazersa najefikasniji Aldridge s 34 poena (15/24) i 12 skokova, dok je Lillard postigao 17 poena (7-13).

Porazi Bogdanovići i Rudežu

Brooklyn Netsi odigrali su lošu utakmicu protiv Cleveland Cavaliersa gdje objektivno s igrom kakvu prikazuju ove sezone i nisu imali neke velike šanse. Domaćin je rutinski slavio, konstantno je imao visoku prednost i nije imao nikakvih problema. Među ujednačenim strijelcima Cavsa po 17 poena ubacili su Timofej Mozgov (7/8) i JR Smith (6/13), LeBron James zadovoljio se sa 16 poena (5/13) i sedam dodavanja. Kod Netsa Deron Williams ubacio je 20 poena (7/15) uz šest dodavanja, a Bojan Bogdanović za 36 minuta ubilježio je 12 poena (3/5 za dva, 2/4 za tri) uz dva skoka, ali i čak 34 poena minusa s njim na parketu, najviše kod Netsa.

Nakon što su prekinuli seriju poraza, Pistonsi su započeli novu. Philadelphia ih je svladala na svom parketu zahvaljujući boljem završetku utakmice i šuterski skromnom izdanju gostiju. Ish Smith predvodio je pobjednika s 15 poena (6/12) i osam asistencija, a na drugoj strani Kentavious Caldwell-Pope bio je na 20 poena (7/16) i osam skokova. Pistonsima nije pomogao triple-double Reggieja Jacksona koji je ubacio 11 poena (4/17) uz 11 skokova i deset asistencija.

Iako se nalazi na dnu lige, Minnesota je otežala život Raptorsima koji su se morali pošteno oznojiti za pobjedu. Razlog tome je vrlo dobra večer Kevina Martina koji je ubacio 37 poena (14/28) i uhvatio sedam skokova, no osima Chasea Budingera (19 poena, 9/18, osam skokova), izostala je veća pomoć suigrača. Na drugoj strani DeMar DeRozan ponovno nije imao dobru šutersku večer (4/14 iz igre),m ali je to kompenzirao s linije slobodnih bacanja (12/12) čime je na kraju stigao do 21 poena. Jonas Valančiunas bio je na 15 poena (7/9) i 15 skokova.

Pacersi se nisu dobro proveli u Chicagu gdje su ih Bullsi visoko svladali sa 103:86. Momčad Damjana Rudeža konstantno je hvatala zaostatak, a u završnici više nije imala odgovora na domaćina. Još jednom je sjajno minutažu iskoristio Nikola Mirotić koji je ubacio 25 poena (5/11) i uhvatio devet skokova, a Mike Dunleavy dodao je 21 poen (7/14) i pet skokova. Kod poraženih najefikasniji je bio Solomon Hill s 13 poena (5/10) dok je Rudež za devet minuta ubacio dva poena (1/1 za dva, 0/1 za tri).

Nakon poraza protiv Knicksa, Spursi su imali misiju doći do pobjede u gostima kod Bucksa,. Bucksi su u laganom padu forme i Popovicheva momčad uspjela je to iskoristiti te na kraju slaviti. Danny Green s 20 poena (7/16, osam skokova) i Tim Duncan s 19 (9/16, sedam dodavanja) bili su najistaknutiji, a Giannis Antetokounmpo na drugoj strani ubacio je 19 poena (8/16) uz devet skokova.

Do očekivane pobjede stigao je Dallas na svom parketu protiv Orlanda. Nisu Mavericksi oduševili, ali su ipak uspjeli slaviti uz 25 poena (9/15) i osam skokova Dirka Nowitzkog te 21 poen (9/17) Monte Ellisa. Triple-double učinak kod gostiju ostvario je Elfrid Payton (15 poena, 6/10, deset skokova i 12 dodavanja).

Raspoloženi dvojac Chris Paul - JJ Redick odveo je Clipperse do pobjede u Sacramentu. Iako i dalje imaju problema s ozljedama, nisu imali problema s ovim protivnikom i uz 30 poena (13/20) i 11 skokova Paula te 27 poena (9/16) Redicka te ukupno 17 trica upisali su pobjedu. Izostanak DeMarcusa Cousinsa bio je prevelik hendikep za domaćina.

John Wall odigrao je ključnu ulogu u pobjedi Wizardsa na gostovanju u Salt Lake Cityju. Play gostiju ubacio je 24 poena (9/13), uhvatio devet skokova i podijelio šest asistencija te Jazzerima nije pomoglo 26 poena Gordona Haywarda (9/19).