Ostali sportovi

Maša Martinović prvakinja Europe, srebro osvojila Ana Lenard

Branimir Korać • subota, 21.03.2015.

Hrvatski karate ima razloga za zadovoljstvo. Subotnji program na Europskom prvenstvu u Istanbulu okončan je naslovom europske prvakinje za Mašu Martinović te drugim mjestom Ane Lenard...

Istanbul je domaćin 50. Europskog prvenstva u karateu na kojem su hrvatski predstavnici ove subote bili u lovu na odličja. Do njih su došli Maša Martinović i Ana Lenard.

Martinović je u kategoriji iznad 68 kilograma u borbi za zlato za protivnicu imala domaću karatisticu Meltem Hocaoglu koju je svladala nakon tijesne borbe.

U završnici je hrvatska reprezentativka imala prednost, a meč je okončan nakon što je Hocaoglu dobila i četvrtu opomenu te je diskvalificirana, a Martinović osvojila naslov prvakinje Europe.

U kategoriji do 61 kilograma Ana Lenard nije obranila naslov prvakinje Europe i morala se zadovoljiti srebrom. Bolja je bila Francuskinja Lucie Ignace koja je glatko slavila u finalnoj borbi sa 6:0.

Jelena Kovačević u borbi za broncu u kategoriji do 55 kilograma poražena je od Cristine Ferrer iz Španjolske.

• narada10821.03.2015. u 22:01
    Bravo cure! Naši borilački sportovi su stvarno postali brend.