MAXtv Prva liga, 26. kolo, 21.03.2015, 17:00 h
0:1(0:0) Lokomotiva
Franko Andrijašević 49'
Lokomotiva

Niko Rukavina • subota, 21.03.2015.

Nogometaši Lokomotive slavili su s minimalnih 1:0 na gostovanju kod Splita u Parku mladeži. Zagrepčanima je pobjedu donio Splićanin Franko Andrijašević, eurogolom početkom nastavka.

Branko Vrgoč
44'
34
Henri Belle
59'
77
Slavko Blagojević
76'
Zoran Vulić
9
(do 90'+2')
25
(do 65')
30
90'+2'

Tomislav Ivković

U srijedu je momčad Zorana Vulića izborila plasman u polufinale Hrvatskog kupa u kojem će igrati protiv Hajduka, međutim danas nije stigla do treće uzastopne prvenstvene pobjede i izgubila je na domaćem terenu od Lokomotive koja je ovom pobjedom zadržala treću poziciju.

Prvi dio prvog poluvremena bio je prilično nesadržajan. Prvi pokušaj imao je Ante Erceg u 23. minuti, a ubrzo je na drugoj strani pokušao i Ante Rukavina. Slabi prvi dio zaključili su Ivan Ibriks i Sokol Cikalleshi jedinom pravom prigodom u istome, no Simon Sluga je bio siguran.

Početkom nastavka pao je jedini pogodak na utakmici. Nakon dosta kombiniranja, lopta je došla do Franka Andrijaševića koji fantastičnim udarcem s 25 metara neobranjivo pogađa za vodstvo Lokosa.

Isti igrač je u 64. minuti mogao udvostručiti prednost Lokomotive, ali je njegov udarac zaustavila greda. Split je najveću prigodu imao u 78. minuti, ali je volej Henrija Bellea zaustavio Sluga.

Nakon reprezentativne stanke Splitu predstoje dva dvoboja protiv Hajduka, prvi u prvenstvu, a drugi u Kupu, dok Lokomotiva pred sobom ima čak četiri domaće utakmice.